Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Krby, grily a udírny > Menší dřevěná udírna

Menší dřevěná udírna

Fridex (3) - xxx.xxx.184.90 (?)
31.12.2009 4:05

Dobrý den všem uzenářům!? 

Pokusím se vám v krátkosti popsat mojí udírnu, kterou jsem si vymyslel a také řádně a s úspěchem odzkoušel. Udírna má zděný základ postavený z bílých betonových cihel. Na podlaze udírny posloužily jako " základová deska" starší tzv. betonové PZ desky položené na izolaci. Celý základ, který je zapuštěn v zemi je dobře izolován proti vlhkosti běžně dostupnou izolační fólií. Tento základ o de dna po poslední cihlu má zhruba 1m. Dále už je udírna dřevěná a to proto, že ji lze dobře a poměrně rychle vyhřát i ve větších mrazech. Do zděného základu jsem zazdil závitové tyče směrem vzhůru, pro připevnění dřevěné konstrukce. Celá vrchní část udírny je ze dřeva, včetně střechy. Na střeše je krytina KM beta. Na dřevěnou konstrukci jsem natloukl prkna ve svislé poloze. Na tyto prkna jsem z venku našrouboval vodorovně palubky, které jsem zároveň kousek přetáhl přes zděný základ, čímž jsem zamezil zatékání vody do základu. Komíny jsou umístěny ve štítě naproti dvířkům. Jsou tak vysoko, jak to konstrukce umožnila. Na komíny jsem instaloval regulační klapky s nimiž lze částečně regulovat teplotu a v případě nepoužívání udírny též zamezí vstupu nežádoucím návštěvám (kuny, ptáci, apod.) Uvnitř je položen na ideálnim kousku zdiva průmyslový rošt, který zachytí pád masa na dno udírny v případě jeho utržení. Na dno udírny doporučuji před uzením nasypat lopatku písku, protože písek nasaje kapající mastnotu a tím nemůže dojít k zatečení omastku do topeniště a tím pádem ke vznícení udírny. Topeniště je vdálené 2,5m a je přístupné vzhledem k terénu z jeho čela. Celý kouřovod je v zemi a je též izolován proti vlhku. Vstup kouřovodu není na středu udírny, nýbrž na kraji. Kouř v udírně je veden šnekovitě mezi vyskládanými cihlami a vchází do udírny středem, přes upravený kotlový plech, který pokrývá celé dno, pouze uprostřed je otvor o velikosti 12x12 cm. Díky tomuto šneku jsem prodloužil vzdálenost topeniště asi o 1m. Přikládám pár fotografií.

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Partnerem sekce je GrilyKrby.cz - první Weber World v ČR

Menší dřevěná udírna

31.12.2009 4:05, počet návštěv: 304601
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den všem uzenářům!? 

Pokusím se vám v krátkosti popsat mojí udírnu, kterou jsem si vymyslel a také řádně a s úspěchem odzkoušel. Udírna má zděný základ postavený z bílých betonových cihel. Na podlaze udírny posloužily jako " základová deska" starší tzv. betonové PZ desky položené na izolaci. Celý základ, který je zapuštěn v zemi je dobře izolován proti vlhkosti běžně dostupnou izolační fólií. Tento základ o de dna po poslední cihlu má zhruba 1m. Dále už je udírna dřevěná a to proto, že ji lze dobře a poměrně rychle vyhřát i ve větších mrazech. Do zděného základu jsem zazdil závitové tyče směrem vzhůru, pro připevnění dřevěné konstrukce. Celá vrchní část udírny je ze dřeva, včetně střechy. Na střeše je krytina KM beta. Na dřevěnou konstrukci jsem natloukl prkna ve svislé poloze. Na tyto prkna jsem z venku našrouboval vodorovně palubky, které jsem zároveň kousek přetáhl přes zděný základ, čímž jsem zamezil zatékání vody do základu. Komíny jsou umístěny ve štítě naproti dvířkům. Jsou tak vysoko, jak to konstrukce umožnila. Na komíny jsem instaloval regulační klapky s nimiž lze částečně regulovat teplotu a v případě nepoužívání udírny též zamezí vstupu nežádoucím návštěvám (kuny, ptáci, apod.) Uvnitř je položen na ideálnim kousku zdiva průmyslový rošt, který zachytí pád masa na dno udírny v případě jeho utržení. Na dno udírny doporučuji před uzením nasypat lopatku písku, protože písek nasaje kapající mastnotu a tím nemůže dojít k zatečení omastku do topeniště a tím pádem ke vznícení udírny. Topeniště je vdálené 2,5m a je přístupné vzhledem k terénu z jeho čela. Celý kouřovod je v zemi a je též izolován proti vlhku. Vstup kouřovodu není na středu udírny, nýbrž na kraji. Kouř v udírně je veden šnekovitě mezi vyskládanými cihlami a vchází do udírny středem, přes upravený kotlový plech, který pokrývá celé dno, pouze uprostřed je otvor o velikosti 12x12 cm. Díky tomuto šneku jsem prodloužil vzdálenost topeniště asi o 1m. Přikládám pár fotografií.

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci   

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.250.189 (?)
7.1.2010 11:39
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Ahoj, moc pěkná, ale co to natření??

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

tatnda (1019) - xxx.xxx.147.34 (?)
7.1.2010 11:54

asi bych nenatíral, jedine z venku jemně a voskem nebo svíčkou

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

vyslouzil (17044) - xxx.xxx.65.50 (?)
7.1.2010 13:05

Moc pěkná udíra. Nemít starou zděnou, asi bych se inspiroval.  Nátěru zvenku bych se vůbec nebál, třeba vodouředitelnou ekologickou lazurou. Nebo ničím. Sám mám dřevěná jen dvířka, natřel jsem je před víc než 20 lety jen vodním sklem. Krom toho, že jsou po kraji a ve spárách očazená, jim nic není.
   Prodlužovat kouřovod nad 2,5 m šnekovitým vedením kouře nepovažuji za nutné. Ani pokládání plechu na zem, zvyšuje se riziko jeho zahřátí a pálení odkapaného tuku. Naopak plech mám nahoře nad udícím prostorem - tzv. tepelný strop
   Praktičtější je neudit naplněné střevo vcelku, nýbrž je zaškrtit přetočením klobás nebo zaškrcením potravinářským motouzem. 
   Jinak se mi opravdu líbí, vzhled i zpracování. 

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.26.35 (?)
11.1.2010 9:07

Moc pěkná, je vidět, žeje dělaná s láskou k věci a řemeslu.

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.184.90 (?)
16.1.2010 19:49

Jsem rád, že se někomu líbí. Pro upřesnění doplním-natřená pouze z venku vodou ředitelnou eko lazurou.

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

JL (3) - xxx.xxx.72.63 (?)
17.1.2010 0:52

Také se mi líbí, poctivě řemeslně udělaná.
Jen malou připomínku, ta izolační folie se dává obráceně (pupíky ke zdivu). Jejím účelem je vytvořit mezi zdivem a zeminou vzduchovou mezeru, která brání pronikání zemní vlhkosti do zdiva. Nahoře by měla být zakrytá, aby do mezery nezatékalo. Přeji úspěšné uzení. JL

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

17.1.2010 3:51

Děkuji za radu. Odhrnu obrátím.

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

JL (3) - xxx.xxx.72.63 (?)
19.1.2010 20:20

Jejda, nechtěl jsem vám přidělat práci. 
Z provedení udírny soudím, že pán je perfekcionalista  ?
Pokud se do toho pustíte, tak folie by měla být vytažená cca 10 cm nad terén, překrytá krycí lištou (také se prodává). Jestli k udírně stéká voda z okolí, tak na spodku folie by ještě měla být drenáž, vyvedená někam pod váš násep. Za práci navíc získáte nejen zaručeně suché zdivo, ale také lepší tepelné oddělení spodku udírny od terénu, snad to za to stojí. JL 

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

Michal ze Sudic (16) - xxx.xxx.11.199 (?)
7.12.2014 16:57

Dobrý den, na dno si dejte písek, do kterého Vám bude kapat mastné, jednou za rok písek prohrábněte a mastné kola vyhoďte do popelnice. V úrovni podezdívky by doporučil dát rámek s pletivem, občas se mi stane, že se provázek přetrhne a pochutinka spadne na pletivo... Uzák je perfektní, velká jednička s hvězdičkou.

Michal

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.9.202 (?)
11.2.2010 10:08

Přeji vám pěkný den! Vaše udírna je velice pěkná. Byl bych vám velice vděčný za vložení stručnějšího popisu a popřípadě plánku. davidchmiel@seznam.cz

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.48.102 (?)
22.3.2010 22:05

Honza:

Tomu řikám sexi udírna.

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

27.4.2010 21:04

Všem se moc omlouvám! Dlouho jsem tady nebyl. Podrobnější popis s přesnými rozměry co nevidět doplním.

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

mkantor (3) - xxx.xxx.137.100 (?)
4.6.2010 9:56

Dobrý den,

Ta udírna vypadá nádherně, měl bych velikou prosbu o popis a plánek. Děkuji

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.153.224 (?)
7.6.2010 15:41

Hezký pohodový den přeji, ta Vaše udírna je nádherná, rád bych poprosil o

plánek na její stavbu.Děkuji Hlaváček.

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.220.250 (?)
18.3.2011 12:47

Velmi podařená udírna.Také se připojuji k ostatním se žádostí o informace ohledně topeniště, kouřovodu, vyskládání cihel pro šnekovité vedení kouře a vlastní přívod kouře do udírny. Moc děkuji.

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.176.200 (?)
27.7.2010 20:17
Moc hezká udírna. Mám v hlavě dost podobnou, přemýšlel jsem nad stejným způsobem ukotvení dřevěné části k podezdívce. Jak hluboko máte ty závitové tyče?
Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.40.186 (?)
13.10.2010 8:20

Udírna je pěkná, akorát dodělávám svojí, tak do konce týdne vložim nějaký fotky a můžete jí posoudit.Radek Krásná Lípa

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

17.10.2010 22:07

Tady vkládám foto mé udírny, kterou jsem právě dokončil. Radek z Krásné Lípy

Obrázky:

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

m3f (5565) - xxx.xxx.155.12 (?)
17.10.2010 22:14

Vždyť je to jak malá parní lokomotiva  (diskuze Menší dřevěná udírna)! Jinak moc pěkné 1*

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

18.10.2010 8:47

To máš pravdu, ale at zkusí někdo postavit něco lepšího....Myslím, že to co sem lidi vkládaj, tak to z udírnama nemá nic společného, ale to je můj názor.

Obrázky:

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

18.10.2010 9:01

Ještě sem chtěl dodat, že to není jenom udírna, ale lze tam grilovat maso na žulovém kameni, nebo na roštu a hlavně, když je zima, tak si mohu na tálu svařit vínko, atd... Vymýšlel jsem to přes rok a stálo to zato.Mám rád uzení studeným kouřem(do 40stupnů),ale není problém tam udělat během pár minut 80 a více stupnů, mám tám tři klapky, kterýma si reguluji teplotu podle potřeby.

Obrázky:

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

sláveček (3) - xxx.xxx.139.167 (?)
3.11.2010 20:53
Fakt hezké, ale hlavně dobrý nápad celé to prokombinovat a využít pro více možností. Chci se zeptat, jak máte vyřešno topeniště (v kombinaci se žulovou deskou) a z čeho je?Nebyl by plánek? Dík Petr Zlín
Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

11.11.2010 17:32

Dobrý večer, topeniště je celé z šamotu a ve vrchní části je zabudovanej železný rám do kterého lze vkládat litinový tál, nebo žulová deska.Plánek, nebo něco podobného nemám, protože jsem to všechno dělal z hlavy.Už jsem v tom několikrát udil a nemá to chybu, prostě pecka.

Obrázky:

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.87.46 (?)
15.12.2010 9:55

Dobrý den,

děkuji za inspiraci, velmi podařená domácí údírna,  chuťové buňky se bouří.

Něco podobného bych také chtěl postavit na chatě, byl byste ochotný mi poskytnout podrobnější informace? Např. nákres atd. - udírna je mi v podstatě jasná, jen bych ocenil nějaký náčrtek topeniště a kouřovodu, vč. přívodu do spodní části udírny.

Děkuji L. Oškrdal

loskda@fnbrno.cz

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.67.131 (?)
16.3.2011 16:08

Dobrý den, vaše udírna je nádherná! Mohl by jste mi prosím vložit nějáké nákresy popřípadě nějáký postup pří práci? Předem děkuji s pozdravem Jan Ertelt.   spurs@seznam.cz

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.223.4 (?)
8.5.2011 12:27

Dobrý den, chtěl bych poradot. Čím by bylo nejlepší natřít vnějšek udírny? Dík všem za odpovědi.

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.126.11 (?)
23.5.2011 11:06

Dobrý den

Přeji Vám pěkný den! Vaše udírna je velice pěkná a byl bych Vám strašně moc vděčný za vložení stručnějšího popisu a popřípadě plánku, fotek apod. Jsem mladý kutil a zkušeností moc nemám proto Vás tímto žádám o pomoc. Mipek123@seznam.cz

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.153.224 (?)
6.6.2011 17:03

Dobrý den, velice pěkná udírna, mohla bych poprosit o plánek a pracovní postup?Děkuji kautova@seznam.cz

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.52.143 (?)
29.10.2018 11:35

Ahoj

moc pěkná udírna.Přesně tak jí chci dělat.

Ale potřebuji poradit.Topeniště budu mít pod svahem asi 2,50m od odírny.

Ale vubec nevím jak ho udělat.Napadlo mě botonovej základ a vyzdít ze šamotovejch cihel.Ale jak má bejt velké?A má mít nějaký komín?

Dvířka ze předu stačí?Nebo má mít nějaký rošt?

Vubec nevím.Dík za radu.Tomáš

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.254.199 (?)
31.7.2011 23:15

Ahoj moc pěkná udírna rád bych jestli by šlo stručnější plán děkuji a nějáké foto kouřovodu dík. Majla11@seznam.cz

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.194.165 (?)
4.8.2011 9:50

Dobrý den.Vaše udírna se mi moc líbila a tak sem se pustil do stavby své a použil pár vašich nápadů. A toto je výsledek. Mám více fotografií a mohu nabídnout i popis. Uzení zdar!!! vlasta.dlouhy@seznam.cz.

Obrázky:

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

miroslav partl (75) - xxx.xxx.144.246 (?)
29.10.2011 21:37

Tak jsem se nechal zlákat těmi krasavci a přes léto jsem taky něco uplácal. Přeuzení klobásek vyšlo krásně, tak teď mám naložených pár bůčků na zkoušku.

Mirek

Obrázky:

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

tatnda (1019) - xxx.xxx.164.4 (?)
30.10.2011 8:06

chlapi, pěkná díla, ale neškodilo by i pár foteček pootevřených dvířek, ať vidíme, co je uvnitř nebo raděj ne, musel bych utíkat do masny

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.160.229 (?)
30.10.2011 20:11
Dobrý večer, hodně pěkné dílo.Chtěl bych se v příštím roce do stavby udírny pustit, takže bych Vás chtěl požádat o nějaký podrobnější popis, případně nějaký plánek.zdenekgiebl@seznam.cz zdeněk
Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

Luděk 32 (2) - xxx.xxx.44.128 (?)
23.5.2013 16:47

Dobrý den, jsem začátečník, a tak bych potřeboval radu. Doma jsem si postavil malou udírničku bez dvířek, pouze s víkem nahoře. A teď řeším nějaký komínek. Myslíte že stačí kdybych do víka nebo někam do stěny vykružil díru (tak 5 cm v průměru) a dal bych tam jenom takovou klapku jako máte vy? Nevím jestli to bude mít dostatečný tah. Kouřovod chci mít tak 1,20m. Děkuji moc.

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

tatnda (1019) - xxx.xxx.167.132 (?)
23.5.2013 18:19

stačí víko přizvednout na jedné vyžší straně tak centimetr nebo dát víko křížem, většinou,pokud jsou udírny ze dřeva, spárama dost uteče, ale můžete klidně vykružit díru a dát tam klapu na nastavování.

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

Luděk 32 (2) - xxx.xxx.44.128 (?)
1.7.2013 21:28

Dobrý den, zde je můj výtvor. První sýr byl vynikající.

Obrázky:

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

9.11.2011 8:50
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu) Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

9.11.2011 23:04

Velice dobrý popis (i když v polštině) je v sekci,,Udírna" 22.1.2009. Jsou tam mraky fotek z výstavby. Myslím, že z těchto dvou návodů si každý něco vybere, upraví podle svého a pak už je to brnkačka.

Mimochodem, podle návodu v sekci A-Z o uzení jsem na premiérové uzení masa napíchal bůčky dle návodu, za 4 dny jsem udil 9 hodin a výsledek byl perfektní. 

Mirek

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

10.11.2011 7:42

zdravím uzenáře, spousta návodů je na polských stránkách

k předešlému článku, podle kterého návodu jsi postupoval?díky

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

10.11.2011 12:18

Projel jsem tady přes zimu téměř všechny diskuse o udírně. Potom jsem si to tak nějak přizpůsobil, aby to pokud možno fungovalo, moc to nestálo a jakžtakž to vypadalo. A myslím, že se to celkem povedlo. Ta polská je moc hezká, ale řekl bych, že zbytečně složitá a tím pádem i drahá.

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

10.11.2011 13:51

Neporavnával jsem jednotlivé kusy, jak jsou náročné a drahé, to máš tak, že každý je jinak řemeslně zručný a taky finančně zajištěný a tudiž co kus to unikát... kdysi jsme měli uďák v kopci a co do materiálu by se dal postavit zadarmo... kouřovod ze starých betonových trubek a betonových žlábků na kabely od štreky, ohniště na zemi v obrubníkovém obklíčení a bouda rozkládací z prken, ještě je mám na seně...

podle kterého receptu A až Z o uzení jsi nakládal maso???

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

10.11.2011 23:41

Nakládal jsem to dle receptu,,Solení injekční stříkačkou". Udil jsem poprvé, tak jsem zkusil tři asi kilové šrutky bůčku. Místo 2-3 dnů jsem to měl naložené 5 dní. Udil jsem při 75-85 °C asi 8 hodin. Předtím 45 minut maso v teplé vodě cca 75 °C. Na první pokus výsledek vynikající. Jenom příště do láku na nástřik dám asi o 30 gramů míň soli a udit zkusím 10 hodin, jakej v tom bude rozdíl. ale jinak je ten recept výbornej, obzvlášť na léto, když je problém s teplotou.

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.32.58 (?)
29.1.2012 16:24

Dobry den, mozno uz je neskoro  -myslim tym vela ziadosti --velmi pekna udiaren, nemate este planik vystavby Vasej udiarne?  popripade par rad ci fotiek. Radi by sme si podla Vas postavili podobnu. Vopred dakujem, uz sa teraz tesim. Maria, ramimi@azet.sk

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.104.124 (?)
18.2.2012 18:19

Dobrý den, uvedené dřevěné udírny se mi moc líbí. Mohl by někdo ze zkušenějších poradit jak vyrobit kostru, z jakého dřeva, rozměry a hlavně jak hranolky spojit? Případně uvést detailní postup.Děkuji předem.

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.164.4 (?)
19.2.2012 3:16

jestli vám to pomůže, tak tady je jeden plánek

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.226.182 (?)
28.2.2012 15:37

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat čím máte izolovaný kouřovod u Vaší udírny, a jestli nevadí kameninová roura.Vaše udírna je moc hezká.Díky za rady.rpstylle@seznam.cz

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

miroslav partl (75) - xxx.xxx.122.184 (?)
28.2.2012 19:25

Roura je normálně zazděná v betonu a kamení. Takže kameninová roura by určitě neměla ničemu vadit.

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

host - xxx.xxx.199.212 (?)
19.4.2012 13:08

Dobrý den..prvně musím říct, že udírna je moc fajná..ale chci se zeptat na jednu věc které nerozumm. píšete že: Kouř v udírně je veden šnekovitě mezi vyskládanými cihlami a vchází do udírny středem, přes upravený kotlový plech, který pokrývá celé dno, pouze uprostřed je otvor o velikosti 12x12 cm. Díky tomuto šneku jsem prodloužil vzdálenost topeniště asi o 1m

Tím je myšleno že je tam plechový šnek ve vnitř?

Za odpověd předem děkuji

p.villin@email.cz

Připojit reakci

Menší dřevěná udírna

Maty (948) - xxx.xxx.92.43 (?)
19.4.2012 18:27

"Šnekem" podle mě bylo myšleno vyzdění cihelných příček přímo v kouřovodu, které tvoří překážku proudění kouřu. Taková vojenská "opičí dráha".

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Grilovani na plynovem grilu123.4.201911
Stavba udírny s grilem svépomocí24812.4.20191150430
Popraskaný krb 1312.4.20192588
Uzená vepřová kýta93.3.201922311
Používáte někdo grilovací desku?42.3.2019775
Zavaření uzeného masa, sklenice629.1.20191371
Stavba udírny na jedno použití2529.12.201838931
Flek uprostred uzenyho1328.12.20183300
Uzení krkovice626.12.20181994
Nevim kde je chyba?56.12.20181794
Uzení klobás studeným kouřem6019.11.201890529
Komín udírny515.11.20181899
Menší dřevěná udírna 5129.10.2018304602
Elektrická udírna Anuka1620.10.201823477
Gril Weber1718.10.201829460
Udírna 125.9.20181937
Odvod kouře z udírny33.9.20182665
Grilování na litinovém tálu3331.7.201846566
Jaký elektrický gril316.7.20186204
Vyhnuty gril 1731.5.20184612
Ohniště z cihel, je to možná varianta?317.5.201812213
Grilování na skle - nová dimenze 5510.2.201831570
"Exotičtější" lák pro maso na uzení?210.2.20183253
Stavba udírny7614.1.2018229706
Dřevěná udírna - stavba svépomocí7620.12.2017249395
Stavba udírny v uzavřeném prostoru 2910.11.201718248
Lze napravit nepovedené kyselé uzené?123.9.201715475
Gril lokomotiva - zkušenosti, tipy rady2024.6.201767793
Ochrana grilu proti počasí48.5.20172276
Přechod z klasického grilu Weber na plynový?2427.4.201751145
Nakládání masa na uzení vařením v slané vode312.3.20175330
Udírna ze sudu11.3.20175447
použití dřeva na uzení nebo grilování9225.2.2017160362
Dosažení správné teploty v grilu na uhlí526.1.201717089
Plnicka klobas638.1.201730425
Ryby313.11.20163902
Uzeni horkym kourem25.11.20165271
Maso na uzeni74.11.20165775
Rozehřátí klobás273.11.201613253
Kysele maso3716.10.201628947
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Diskuze na téma nakládání, uzení a grilování najdete na serveru Kulináři.cz.
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Uzení masa studeným kouřem19.4.2019
Uzení masa studeným kouřem19.4.2019
Uzení masa studeným kouřem18.4.2019
Strojek na uzavírání konzerv14.4.2019
Generátor kouře18.3.2019
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů