Nevim kde je chyba?



host - 124.164 (?) 
6.12.2018 0:46, zobrazeno: 4780x
Kopil jsem vepřovou kytu, plec a buček, pořadně vyvalel v soli s přidavkem jodu, no běznou sul.maso jsem koupil ješťe zavaxovane v te hrube folii.Teplota nepřesahla 4c*Do 2hod.maso bylo naložene ve smaltovanem hrnci.Po třech dneh jsem je popřehazoval, mel jsem ho na balkoňe kde teplota 2-4stupně.Presně po tydnu jsem zjistil že všechno začina zapachat.Tak už jsem stoho...!Že by to bylo malo nasolene to si nemyslim, neboť jsem maso dobrě omyl a zavaril že hafanum, a když jsem to skusil, tak je přesolene.(Tak nevim zda si mam myslet že maso v akci s marketu už nelze použit na uzeni.)Milan Třinec.Dik za nazor.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 68.17 (?), 6.12.2018 3:49

Maso se nasoluje čerstvé vakuově balené nee to není dobré

Idealně od řezníka co má i porážku   V hypermaketu bych maso nekoupil jen pokud je na okamžitou spotřebu nikdy nevíte jak dlouho tam je

Maso na uzení se nakládalo ze zabijačky a to hned druhý den po porážce když vychladlo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.12.2018 10:09

Maso na uzení se nakládalo ze zabijačky a to hned druhý den po porážce když vychladlo

To je opravdu knížecí rada.
   Levné maso v akci koupené v hrubé folii v supermarketu (ještě před tím než ho rozbalíčkují) používám taky. Jeho nízká cena je dána patrně tím, že je u konce své záruční doby, možná bylo zamražené v některém z belgických či německých velkoskladů. Udit se takové maso dá celkem dobře, ale je třeba ho solným lákem nastříknout a udit za 2 dny. Pokud možno teplým kouřem a dlouho neskladovat.
    Jinak si myslím, že kdybyste to maso nesolil nasucho a zalil lákem, tak by tak rychle nenasmrádlo. A pokud trochu ano, stačilo by vyměnit lák. Jinak je obvyklé, že maso naložené nasucho ko konci nakládací doby je oslizlé a trochu cítit. Pouze ale napovrchu, takže po omytí, rozvlažení a vyuzení je v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.8 (?), 6.12.2018 13:08

Souhlasím s panem Vysloužilem.

Také někdy kupuji maso v supermarketu.Nastříknu solným roztokem a za 2-3 dny udím.

Chyba byla pravděpodobně že maso bylo jen nasolené.Kdyby jste použil nástřik nebo kombinované naložení tak by nezesmrádlo. rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.31 (?), 6.12.2018 14:02

To maso v akci z marketu je skutečně trochu problematické. Pokud ho používám do klobás, zejména na výrobu spojky, dokáže absorbovat podstatně méně přidané vody a jeho lepivá schopnost oproti čerstvému výsekovému masu je výrazně horší. Čím to je, se mohu jen domnívat. Snažím se věřit, že to není tím, že ta voda už tam je...
   Ovšem kýta bez kosti za 69 Kč - to je cena, které se těžko konkuruje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika