Maso na uzeni



Pita - (26) - 168.53 (?) 
27.10.2016 0:16, zobrazeno: 8565x

Dobry den, rad bych se zeptal, kde kupujete maso na uzeni. Hlavne mne tedy zajima bucek. Myslel jsem, ze nejlepsi maso ma Globus, ale tam jsem nesehnal vykosteny bucek s kuzi (aby bylo za co veset). diky za vsechny tipy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 111.183 (?), 27.10.2016 2:03

Na bůčku zásadně kůži nenechávám. Brání prostupu soli i dýmu, vznikne z ní tvrdá hmota a stejně se nakonec odřeže. Nevím, jestli je vykostěný totéž, jako bez kostí. Jednou jsem viděl takový, kde byly ty žebra vyřízlé každé zvlášť a po nich tam byly drážky.  Bylo to "střapaté" na všechny strany, dobré tak na umletí do klobás, né na uzení. Ty kosti si můžete odkrojit sám, ale plošně, z celé plochy vkuse. Ty žebra jsou taky velmi dobrý materiál. Můžou se upéct, jako chuťovka nebo je taky vyudit. Naposledy jsem je odkrojené naložil společně s masem a vyudil. Byly hotové asi po 8 hodinách, dali jsme si je k svačině, jako předvoj toho ostatního, co bylo v udírně asi 14hod. V Globuse je maso kvalitní, obvykle ale zbytečně drahé. Nejraději nakupuji v prodejnách menších masokombinátů, které budou snad v každém větším městě. S věšením problém nevidím žádný, ta svalovina je pevná až až. Leda byste věšel půl prasete vcelku. Věším bez kůže i špek, i ten měkoučký, Iberijský a nikdy mi nic neupadlo. Ten samozřejmě v menších kusech, na háčky z nerez drátu.     Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 27.10.2016 10:21

rebrá na bôčiku sú skôr výhoda, lebo vidíte, že to je skutočne bravčový bok, len to treba vcelosti odrezať a rovnako rosoliť ako bôčik, údiť trochu kratšie, aby sa to tak nevysušilo a je to veľmi chutné či už do gazdovských polievok alebo ku kyslej kapuste. 

koža je skôr o skúsenostiach a preferenciách, stále ju na bôčiku nechávam ale slaninu na praženie kupujem bez kože a v pohode sa to dá zavesiť.

raz som kúpil luxusný bôčik bez rebier, už keď som to rosolil, tak to bolo čudné a keď som na to pozrel, tak asi 1cm od kože bol viditeľný rez a potom tam bolo mäso s tukom v skladačke nalepené. na vrchnej časti samozrejme neboli stopy po rebrách, ktoré tam ani nemusia byť, keď sa to nižšie zreže, ale na to tiež pozor. odvtedy kupujem bôčik s rebrami. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 27.10.2016 10:53

Žebra z bůčku před nakládáním odstraňuji. Každá kost je rozikové místo pro kažení masa, nelze přesně spočítat množství soli, bůček s kostí se po vyuzení hůř krájí,  kost propíchne mikroten v mrazáku, nevleze se do konzervy, atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 27.10.2016 13:39

myslím, že to je samozrejmé, že sa rebrá odstraňujú z bôčiku, písal som že ich treba aj kratšie udiť, lebo by sa vysušili, keďže sú tenšie ako bôčik a zostáva na nich podstatne menej mäsa. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pita - (26) - 168.53 (?), 4.11.2016 18:40

Dekuji za reakce. Pro mne je dulezite, ze to lze i bez kuze. To vite davne vzpominky bere clovek jako "modlu" :-)

Jen bych se vratil k tomu nakladani kosti. Vsude se pise, ze je to problematicke a ze se to od kosti kazi. Jak to tedy nakladate? Stejne jako maso? Akorat davate vetsi pozor? Po precteni spousty clanku o uzeni jsem nabyl dojmu, ze kostim je treba se vyhybat. Jinak uzeny zebirka jsou suprova obiracka :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 4.11.2016 19:02

rebrá sú tenké, dobre vyrosolené a vyúdené, tam by som sa toho nebál vôbec. podstatne rizikovejšie je stehno s kosťou, tam sa to nemusí ku kosti dobre vyrosoliť a ani vyúdiť. starí rodičia urobili do stehná pár dier s nožom a tam natlačili soľ až ku kosti, ale netuším ako to dopadlo, ku mne sa vždy dostala len kvalitná šunka a teraz kupujem šunku (orech) bez kosti... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika