Krb kouří



Stránky: 1,  2   
host - 159.209 (?) 
21.1.2009 21:35, zobrazeno: 66987x

Dobrý den, poradíte mi někdo?.Postavili jsme si krb s udírnou nad krbem.Krb i udírna mají svůj oddělený komín a zde je kámen úrazu.Při topení v krbovišti jde mnoho kouře mimo krb-čoudí ven.Pokud je oheň velký, tak plameny celkem pěkně šlehají do komína, ale jakmile udržujeme poze sálání tepla kvůli přípravě masa, všechen kouř se valí po stěnách krbu ven.Ještě podotýkám, že strop krboviště je vodorovný, pouze v rohu je skosení do komína.Měl by jste někdo radu, jak zabránit úniku kouře mimo krb.Napadlo mě, jestli by nepomohlo přidání ještě jedné komínové roury, která by byla vyvedena přez udírnu do druhého komína.Děkuji za vaše názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 22.1.2009 9:22

Vy asi ten oheň při té přípravě masa dusíte, asi ho i zaléváte vodou, to pak hodně kouří. Já to dělám tak, že když chci péct maso tak to dělám na dřevěném uhlí. Pokud nepoužiji dřevěné uhlí tak v krbu udělám velký oheň, spálím spoustu dřeva a vyrobím kupu uhlíků a pak maso opékám na té kupě uhlíků a to už pak nekouří.. Ale aby byla velká kupa uhlíků musí se spálit opravdu hodně dřeva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 187.141 (?), 22.1.2009 12:34

Já bych nejdříve zkusil prodloužit komín - třeba jen nějakou rourou, mohl by se zvednout tah a kouř by tak mohl odcházet správně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 201.141 (?), 25.1.2009 17:38

Mám naprosto stejný problém. Komín je na pergole (taky krb/udírna) z plechu s výškou nad okolní stavení. Částečně pomohlo zvednutí stříšky komína a dál uvažuji o zateplení kvůli tahu. Při jarním až podzimním počasí táhne slušně (díky zvednuté stř..) a v zimě vůbec. Jestli pomůže zateplení a z čeho ještě nevím. Dál uvažuji o odsávání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.210 (?), 30.1.2009 23:51

Dobrý den. Mám zato, že je nutno snížit horní část krbového otvoru. Vyzkoušejte při topení přiložit nějaký plát k horní části a postupně snižovat cca až o 10 cm. Možná, že tento problém tímto odstraníte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 79.115 (?), 8.6.2009 10:05

dobry den

prosim o radu, na zahrade sme si postavili krb, po zapaleni v krbe nam casť dymu vracia do priestoru a cast ide do komina Strechu krbu mame s betonu sikmu ktora vyustuje do150cm /priemer/ rury o odlžke asi 2m.Rura služi ako komin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 69.62 (?), 30.8.2009 9:38

Jak radit, když to člověk nevidí.

1)špatné zrcadlo

2)Prodloužit komín- účinná délka je min 5,5m, pak to nekouří. Účinná dálka se počítá: 1m nad ohništěm až do vrchu. To je min. komín.

3) 100% zděných krbpu kouří. Musí se tak 30min pořádně fajrovat, aby se krb a komín prohřál. Pak potáhne lépe.

4)Komín musí být izolován.

Opravoval jsem "krby" ale OBI. Přátelé, to je na dřevěné uhlí, čí pár třísek. Má to 1m komín. Když si to postavím sám a udělám to 3x větší, tak musím udělat pořádný komín. To je základ. Ono to je na pohled jednoduché, ale...

Proč Vám to všem kouří, to opravdu může být ještě další 1000 věcí. ale to co jsem psal je základ.

Hodně rad Vám dá kominík.

Hoďte sem nějaké foto, ať se juknem. A nezoufejte, každej třetí krb špatně táhne. To se doladí. A když je to domrvené řádně a nedá se to předělat a bourat se nechce, tak se tam dává komínovej ventilátor. I s gulou tak cca 1.500,- až 3.000,- a je po špatném tahu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 66.164 (?), 26.11.2009 19:55

Měl jsem podobný problém. Udělal jsem si venkovní krb s velkým topeništěm. Komín byl 5 a půl metru vysoký průměr 150 cm.(roury ke kamnům) Po zatopení v krbu šlo do komína jen minimálně kouře. Zkusil jsem zvýšit komín, snížit topeniště a výsledek byl pořád stejný. Pak jsem se v knížce o stavbě krbů našel vzoreček podle kterého se dá vypočítat parametry krbu a komína. tento vzoreček je : St=k. Sk, kde St... je plocha vstupního otvoru topeniště v cm2,     k = koeficient pro výšku komínu,  St... Plocha komínu v cm 2.

K pro komín výšky do 3 m = 6, pro výšku 3 až 4 m = 8, a pro komín výšky nad č m = 10.

Podle tohoto vzorečku jsem vyměnil komín průměr 150 za komín čtvercového půdorysu 250 x 250 s vše začalo fungat. Oheň nekouří ani při grilování na žhavých uhlících. Myslím že chyba byla v průměru komína.  Havran

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.131 (?), 12.12.2009 15:53

Ahoj,  v tom popisu je pár chybek... "pro komíny nad č m"...to znamená nad "4 m"  Další chybka je tam 2x St jednou za průřez komínu a jednou za průžez čili otvor topeniště  :-)))))   

Takže :  St = K x Sk     "St ¨ je plocha topeniště rovná se koeficient "K" násobený  "Sk" čili plochou komínu...

Sorry to jen pro pořádek :-)))))  ... Vrána

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.30 (?), 6.4.2012 8:21

Mám podobný problém, len u mňa sa dym vracia ak zafúka vietor pri opekaní na uhlíkoch.Krb je na terase, klasická konštrukcia s rímsou a klapkou, dimenzovaný podľa výpočtov, štvorcový komín so strieškou.Len som pre istotu predimenzoval komín.Predpokladám, že v mojom prípade to je problém a zišlo by sa do komína vsadiť pár oddeľovacích priečok proti vetru.Ak sa nájde čas vyskúšam a dám vedieť, či sa problém odstránil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika