Grilování - uzení



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?)
5.12.2009 9:09

Nejen vyhřát pořádně udírnu, ale dobré je i maso před zavěšením do udírny lehce ztužit v teplé vodě 80°C na deset minut. 
Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 173.116 (?), 12.12.2007 20:54

Dobrý den. Náhodou při hledání vhodného typu motorové pily jsem narazil na vaše problémy s uzením. Doporučuji vám nahlédnout do nějaké odborné literatury. Ono totiž dobře vyudit masíčko to je kumšt ale můžu vám říci že už to docela obstojně umím a hlavně jsem prostudoval dostupnou literaturu a vybral jsem si z toho dost důležitých poznatků jako je kvalita a vlhkost dřeva a ale i kvalitní technologiský postup při nakládání masa a jeho teplota, množství soli, skladování a příprava před vlastním uzením. To jsou tak důležité věci že si to ani neumí dost lidí představit. Potom i výsledný produkt je úplně o něčem jiném. Dále mohu poradit že před vlastním uzením já dávám maso prohřát do teplé vody ale bez soli, ona se vám alespoň vymáčí přebytečná sůl z masa ven a mochám ho pouze oschnout a pověsím ho do vyhřáté udírny. Do dalšího uzení mnoho zdaru a donrou chuť. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.1 (?), 21.3.2008 12:36

No zpravidla je to tím, že zděná udírna se hrozně dlouho ohřívá na "provozní" teplotu, pak dochází k jevu, že se na mase sráží vlhkost a dehtuje.Doporučil bych jí vyložit dřevem.

M. z Klecan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.184 (?), 18.5.2008 14:18

Dobrý den,

Mám problém co se týče s uzením masa poprvé jsem udil na cca 1 rok suchém jabkovém dřevu s kůrou. kuřecí stehna, maso bylo štiplavě nakyslé. letos jsem se opět pokoušel udit, tentokráte na třešni a švestce bez kůry a maso bylo opět nakyslé. Udírnu mám dřevěnou cca 3m od ohniště. Jako kouřovod od topeniště jsem použil kameninových trub, jednu na ležato a jednu na stojato. Nemyslím si ale že by tu chtut mohla zbůsobit ta kamenina s glazurou :(. Maso nakládám standartním způsobem. Udil jsem teplotou 40-60 stupňů. Myslíte že je chyba v rok starém dřevě  nebo ta kamenina? Děkuji za pomoc zoufalý Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 18.5.2008 15:43

Udím v podobné udírně (dřevěná, kouřovod 2 m), topím nerozštípanými špalky s jabloně (s kmene a nejsilnějších větví) s kůrou starými několik let a skladovanými v kůlně. Žádný problém se štiplavostí nemám.  Před uzením vždy, pamětliv nabádání mého dědy, dvě až tři hodiny roztápím udírnu naprázdno, aby se maso nezapařilo, možná by to mohla být ta vaše štiplavost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.61 (?), 23.5.2008 23:27

Děkuji za Vaši reakci, zkusím se řídit dle pokynů a nechám roztopit déle než obvykle, poté dám vědět. S pozdravem Roman 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 5.12.2009 9:09

Nejen vyhřát pořádně udírnu, ale dobré je i maso před zavěšením do udírny lehce ztužit v teplé vodě 80°C na deset minut. 
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.212 (?), 4.11.2008 10:51

udírna musí pořád kouřit jakmile přestane hasím plamen vodou maso je krásně zbarvené udím při teplotě 60 až 80 ne víc asi 8 až 10h

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.19 (?), 5.12.2009 9:03

Myslím že byla chyba v nevyhřáté udírně, jinak já osobně preferuji dřevo z olše - výborná vůně a chuť.Kůru pokud možno sundávám kvůli lepší barvě. Přeji dobrou chuť -  právě jdu na věc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.6 (?), 27.4.2008 17:40

Ano, udím většinou ryby a jsou vynikající zlatavé a voňavé. Dřevo musí být suché a bez kůry. Vybírám akáty, které jsou nastojato suché a bez kůry. Doporučuji.  Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.214 (?), 22.3.2009 20:35

Akátem odkůrovaným je uzení pohadka. 100%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika