Gril Weber Master-Touch GBS 57 cm - doplňky originál ano či ne?



host - 79.200 (?) 
5.4.2015 15:02, zobrazeno: 7556x

Zdravím,

měl bych dotaz. Konečně jsem si pořídil vysněný gril od společnosti Weber a chtěl bych se optat na doplňky k výměnnému středu. Je skutečně potřeba pořizovat například wok pánev za 2 000 Kč nebo stačí nějaká obyčejnější? Jde mi o to, jestli je speciální či jen platím za značku. 

Děkuji předem všem.

Jarda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 105.20 (?), 9.5.2015 7:38

Známý si ke grilu pořídili pánev Wok z Macra v ceně do 500,- a jsou spokojeni.

Dovolím si zneužít toto téma k otázce topení v uvedeném grilu. Pořídili jsme si tento gril po návštěvě u známých, doslova mě nadchl. Ale tím to končí, nejsem schopen ho pořádně roztopit. Já to neumím, jsem z toho rozčarovaný až zklamaný. Ke grilu mám podpalovací komín, brikety nechám rozhořet, nasypu je do bočních kapes grilu (nepřímé grilování), zavřu poklop, nastavím horní i dolní průduchy... a tím to končí. Dosáhnu teploty max. 150-180 °C a ta pomalu klesá. Nejsem schopen udržet vyšší teplotu po delší čas. Je to max. ma klobásy a to s odřenýma ušima. Měl jsem podezření na nekvalitní brikety, koupil jsem originál od Webra za nekřesťanské peníze a dopadl jsem stejně. 

Poradíte mi někdo, jak správně postupovat? Z videa na webu jsem nic nového nevykoukal, dělám to stejně a výsledek stojí za houby. 

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.41 (?), 25.5.2015 13:27

Ahoj,

díky moc za info. Co se týče teploty, tak u mě fajn. Zkoušel jsem klasické brikety i ty od Webera, které opravdu dlouho hoří a parádně. Já mám otevřené oba průduchy, teplotu mám 200+ v pohodě, na 150 se dostanu při otevřeném spodku i hořejšku tak za 2.5 hodiny wink Nevím, co by mohlo být špatně... Moc jsem ti neporadil a s reklamací si nejsem jist, jestli není špatný kotlík...

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.129 (?), 21.6.2015 23:45

Mám gril Landmann 31342 Black Pearl comfort 58cm - je to taková kopie Webera za poloviční cenu, takže postup bude fungovat určitě stejně. Naprosto běžná teplota je 225 °C při nepřímém grilování, tedy s briketami po stranách. Topím takto: do 2/3 rozpalovacího komínu nasypu brikety a nahoru dám 1/4 dřevěného uhlí. Komín roztopím dřevěnými třískami, které asi 15 minut přikládám prostrkováním kulatými otvory dovnitř (různé smradlavé podpalovače podle mne nemají v grilu co dělat). Když dřevo dohoří, žhaví téměř polovina obsahu komínu. Uhlí v horní části ještě nežhaví, ale má už téměř zápalnou teplotu. Potom rozdělím do obou komor stejně uhlí, pak střední část briket a nakonec žhavé brikety zespodu komínu. V komorách potom odhořívá palivo odshora dolů. Průduchy na víku mám otevřeny asi na 20% a dole asi na 30%. Tento způsob se mi osvědčil nejlépe. Za 10 - 15 minut mám v grilu teplotu 225 °C a na tuto jednu náplň ugriluji s jistotou celou kachnu nebo kuře zároveň se středně velkými bramborami rozkrojenými na půlky (cca 1 hodinu). Tento postup používám vždy, i když dělám něco menšího. Jakmile dám méně paliva, výše uvedené teploty zpravidla nedosáhnu. I na takový výborný šťavnatý steak (medium / medium rare) dávám plný komín i když je grilování velmi rychlé v řádu minut, protože při úspoře paliva tam bude muset být 20 min, aby se trochu opekl při 150 °C a to už z něj nemůže být nic jiného než podrážka.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika