Gril - regulace výšky roštu



host - 232.98 (?) 
9.8.2008 22:45, zobrazeno: 17688x

Dobrý den,
rád bych požádal o radu ohledně grilovacího roštu u zahradního krbu.

Chtěl bych mít možnost jednoduše regulovat výšku roštu, bez nutnosti jej vysouvat a zasouvat do jiné drážky.

Mám postavený krb, kde je jen prázdné ohniště, takže rošt budu muset dát na nějakou konstrukci. A měl by jít plynule posouvat nahoru nebo dolů přes nějaký jednoduchý mechanismus.

Bohužel si nedovedu představit způsob ovládání (možná ozubená tyč a kolo,...).

Máte někdo s tímto zkušenosti? Dík za každou radu.

Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 123.17 (?), 21.8.2008 12:49

Tak koukám, že to asi nikdo neřešil.

Takže jinak, může mi někdo, prosím, poradit, jak umístit rošt v grilu, kde není nic na jeho uchcení, žádná drážka mezi cihlami, žádné vodící lišty.

Uvítám návod na nějakou konstrukci bočních lišt a holt budu rošt normálně polohovat přesunutím na jinou lištu.

Má někdo fotku, jak to doma řešil, nebo aspoň nákres.

Moc děkuji za nápady.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
N.Anna - (9) - 38.246 (?), 22.8.2008 10:33

Dobrý den pane Pavle, ťukněte zde vedle diskusního fora na,, Vyšlo '' a tam se podívejte na článek o zahradních krbech. Je tam jeden mechanismus na vysunutí roštu. Anna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.149 (?), 21.8.2009 10:59

Jednoduché a účinné řešení, co používáme, podomácku vyrobené je rošt upevněn na tyči, s možností posuvu nahoru dolu a otáčení do stran. Koupit se nedá,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.183 (?), 18.2.2009 17:16

Já mám pevný grilovací rošt (ze starého litinového zábradlí) a posouvám topeniště. Topeniště z nerezového děrovaného plechu ze staré pračky je zavěšené na řetízcích. Jednoduchým tahem přes 2 příčné ocelové trubky zdvihám topeniště. Zvládne to i dítě. Zdvih je od 60 cm na nulu těsně pod rošt. Užívám bez poruchy už deset roků. Parádně se reguluje míra rychlosti grilování 

František

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika