Elektrická udírna Anuka



Stránky: 1,  2   
host - 163.121 (?) 
13.9.2008 12:21, zobrazeno: 31213x

Dobrý den, memá někdo zkušenost s elektrickou udírnou a zda to skutečně funguje?  Měl bych o takové uzení zájem, ale jsem k tomu jaksi nedůvěřivý. Děkuji za rady. Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
pajja - (24) - 168.167 (?), 15.9.2008 8:05

Jsem zvědavý od přírody, tak že jsem si to na netu našel a prohlédl... jak bych to řekl pokud možno diplomaticky... dejte si do el. trouby misku s pilinami, nastavte to na 190 stupňů a výsledek je stejný a ještě ušetříte 4000Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.210 (?), 27.5.2009 10:27

no nevim jestli bych chtel takhle experimentovat na kuchyni za nekolik set tisic a celou kuchyn a obyvak zacoudit kourem aby se mi pak kourovy hlasice zblaznili. to jako bych je musel vzdycky zablokovat a pak zase odblokovat. To bych asi radsi vyhodil 3200 protoze jsem to nasel i za tuto cenu a vyzkousel. pak to muzu dat treba do armady spasy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.238 (?), 19.12.2009 14:33

Tak mě ty tvoje piliny v troubě chytli a ani jsem netušil jak jsem rychlej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.237 (?), 21.1.2010 11:18

Ahoj, tak elektrickou ''hobby'' udírnu jsem viděl před 20lety v USA..bratránek nahoru do 200lit. sudu udělal-kovové žbrdlinky s háčky... na to víko od sudu... dole si udělal dvířka jak u kamen... koupil za 20.baků el.jednovařič..na ten dal přímo naštípané dřívka(nevím jaké) a zapnul vařič... nepamatuju si podrobnosti... ale klobásky byly super..dělal asi 20kg... problém byl akorát sehnat střívka a vep.hlavy... ale sehnal u mexikánů v masně... teploměr tam měl... a nějak se to udilo celej den... ZKRÁTKA TO FUNGUJE... mám to nafocené..ale ne na digi... ovšem vařič po uzení vyhodil...no problem... Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.237 (?), 21.1.2010 11:24

Pochopitelně dal ten vařič dole do sudu...těmi dvířky... Pepa...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 15.9.2008 9:48

víte jak se udí průmyslově? Mimo jiné necháváte oddoutnat piliny (hobliny) na elektrické desce.

Osobně bych se toho nebál

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.162 (?), 15.9.2008 10:47

V podstatě jsou v Čechách dva typy uzení

 a) "domácí"  udí se syrové maso proudem teplého kouře, maso se uzením také tepelně zpracovává nevýhodou je velká dávka kancerogenů, která se tak dostane do potraviny. Právě z tohoto důvodu bylo zavedeno

b) "průmyslové"- udí se následně po dušení , smyslem je dát potravině vůni. Nechci zdržovat technickými detaily (kouř v tomto druhém případě lze čistit "vyprat" (proto je nesmysl vařit uzené, koupené v řeznictví, vaření uzeného je bezhlavě přejatý zvyk z doby uzení ad a)). Za syrova se v Čechách udí způsobem ad b)  makrely

Jsou ještě další mnohé způsoby uzení např.

- c) vyvinutý kouř se ochladí např. ledem a udí se ledovým kouřem (např. uzené filé lososa )   nebo

d) nebo se syrové maso udí střídáním fází uzení a zrání vlivem ušlechtilé, do masa naočkované mikroflóry (princip výroby  " uheráku" a " maďarských klobás")I to se nazývá uzení studeným kouřem, nebo uzení zakuřováním).

Z toho plyne že Anuka je "domácí" modifikace varianty b). Souhlasím s předchozím příspěvkem, než si to koupíte,  zkuste "kutiskou variantu" - na dno starého zavařovacího hrnce dejte piliny z buku,  do prostoru hnce zavěste   tepelně opracované maso, t.j. takové, které bylo dušeno tak, že mělo v jádře cca 10 min teplotu 80 st. Celsia  (nebo syrovou makrelu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 15.9.2008 11:32 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.14 (?), 6.8.2010 13:39

No... asi takhle - při 190° asi jde spíše opečení než o uzení... a to k bezprostřední konzumaci ("vyuzeno" za hodinu). Když tak si nejdřív vyzkoušejte za 600 Kč "udírnu" na líh. Je fakt, že takhle, v dýmu upečená klobáska je docela chutná, na uzení bůčku, šunky a podobně se tohle absolutně nehodí. Vyudit v tomhle rybu - opět ji rovnou upečete...

v tom sudu určitě 190° taky nebylo :-)

KaGa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika