Dřevěná udírna s izolací



Stránky: 1,  2,  3   
host - 144.157 (?) 
10.5.2014 8:09, zobrazeno: 44232x

Dobrý den, 

chystám se postavit dřevěnou udírnu s palubek, které mi zbyly po dokončení podhledů - podbití pod střechou. 

Můj záměr je udělat ji dvou plášťovou. Vnitřek polubka lícem dovnitř, následně izolace minerální vatou tl. 4mm a poté vnější palubka lícem ven.

Jelikož bude udírna umístěna v blízkosti domu po rekonstrukci, chci aby to taky trošku vypadalo. 

Moje otázka zní:

Je vata vhodná na tuto aplikaci - izolace stěn udírny? 

Vím, že třeba firma impuls dělá nerezové udírny s izolací. Jenže ta je plechová a pravděpodobně téměř dokonale utěsněná. Já se ji sice budu snažit udělat co nejprecizněji - ovšem nějaké té milimetrové spáře v těsnosti asi nezabráním. Nebude mít vata vliv na chuť výrobků?

Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 226.182 (?), 10.5.2014 10:10

Dobrý den, někdo říká že je zbytečné udírnu izolovat ale je lepší izolovaná.Mám izolovanou udírnu i kouřovod.Použil jsem izolační vatu Rotaflex tlouštˇky 4cm.Zaizolovaná udírna se lépe vyhřeje, kouřovod se neochlazuje a nedehtuje.Na chut' výrobků nemá izolace žádný vliv.Ptejte se, uzení zdar rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 10.5.2014 10:19

Izolovaná udírna je jistě kvůli stálé teplotě dobrá. S izolací kouřovodu je to otázka. Někdy bývá problém vyvinout dostatek aromatického kouře a přitom nezvýšit příliš teplotu v udírně. Záleží asi na konstrukci udírny, délce kouřovodu a chrakteru uzení (teplý x studený kouř).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.157 (?), 10.5.2014 10:59

Děkuji za odpověď.

Neměl byste nějakou fotku pro inspiraci. Jako rámovou kostrukci jsem použil latě 38mm a tam se mi desková vata 40mm nevejde, nejde zmáčknout. Vata - vlna v roli by se tam vejít měla - je měkčí.

Uvažuji také o izolovaném komínku. Někdo tvrdí, že se ochlazuje a že kondenzát teče zpět. Já budu mít komínek cca 5cm nad úrovní hřebenu ačkové stříšky a bude celkem dlouhý cca 20cm. Má smysl ho izolovat?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.182 (?), 10.5.2014 14:07

Zdravím, já mám komínek ve štítu v nejvyšším místě jak to šlo.Je na něm šupák pro částečnou regulaci.Kouř krásně odchází jak potřebuji a na maso nic nekape.Na Váš e-mail pošlu nějaké foto stavby mé udírny.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.89 (?), 11.5.2014 1:59

udelal bych vzduchovou mezeru mezi vatou a palubkou tak jak seto dela u zateplení prostoru mezi krovy ve strese, proudí tama pak vzduch a vata muze pripadne vyschnout kdyz tam nedejboze zateče ;-)

jednoduše rozriznete lat na 3tri kusy a tyto cca cm late pridejte ktem nosným spojte na kraji v rozich vrutama pres které pak date treba tenkou listu a udirna bude jak lusk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jarmilerik - (17) - 207.82 (?), 19.6.2014 8:25

Tak je hotovo. Děkuji všem za podněty a čas. Udírna je sice větších rozměrů, prý na mamuta, to mi ale nevadí. První zakouření myslím proběhlo dobře. Teď ještě nějaké to hamu papu a uvidíme. Přikládám pár foteček pro inspiraci.

Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Dřevěná udírna s izolací
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 26.74 (?), 19.6.2014 9:43

Hezká práce, jen by mne zajímalo co když řádně zaprší?To máte v ohništi bazének?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 19.6.2014 15:38

Krásná práce, klobouk dolů!!! Moc se mi to líbí. A k tomu pěkný teploměr, kde jste ho prosím sehnal?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarmilerik - (17) - 144.157 (?), 19.6.2014 21:24

Co týče teploměru, tak jej dodává firma Impuls - Křižanov. Nechci zde dělat reklamu, ale lze jej u nich koupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika