Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Já dělám slaninu uizenou za studena. Nakládám nasucho solí (bez dusičnanů, dusitanů) cca 4% váhových. Maso potřu česnekem, obalím solí, vetřu pečlivě do povrchu, přidám trochu rozdrcených jalovčinek. Posledně jsem zkusil vakuovat a byl jsem s celým procesem i výsledkem spokojen. Výhodou je, že se to dá naskládal do lednice bez jakých koli nádob, pěkne na sebe, čímž se využije prostor. Ale je dobré si předem rozdělit sůl na jednotlivé kousky, protože oproti běžnému nakládání se už koncentrace nesrovná. Cca 14dní podle velikosti kousků. Po vyndání ze sáčků jsem opáchl a vložil do studené vody na cca 1hod. Osušil a pověsil do udírny. Po cca 48 hod. jsem začal udit. To už je jiná kapitola. Pro velký úspěch budu vakuovat opět. Po vyndání ze sáčků maso mělo svěží vůni a to i vůni česneku.

FO

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika