Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Přesně tak, ale nápad přišel již dřív. Vše jsem řešil přes SketchUp, je to fakt super program. Když jsme koupili dům, tak jako nouzouvka posloužili vysloužilá stará kachlová kamna s pláty nahoře jako gril, topilo se vpravo dole a vlevo nahoře jsem oddělal 2 pláty, kam přišel rošt. Do vzniklé mezery šel jen horký kouř a maso nekapalo do ohně, který byl vpravo, ale na vršek vestavěné trouby, kde byl plech s vodou. Jednu chybu to mělo. Nejvíc tepla šlo samozřejmě zprava, kde se to víc připalovalo. A tady přišel nápad postavit krb, kde by se topilo ve dvou komorách(P+L) a teplo by šlo rovnoměrně, mezi nima vzniký prostor by posloužil na položení plechu s vodou na zachycení tuku. Topeniště v krbu by bylo uzavřeno odnímatelnými pláty pro případ uvedeného grilování, pak pro grilování nad úplně otevřeným ohněm(sele, kuřata, kýta), pro vaření v lorně, kde by se odejmuly pláty, zavřeli dvířka krbu a pro uzení, kde by pláty uzavřely komory a bokem(vpravo) vyvedený kouřovod 1,5m do udírny by zásobil kouřem uzení. Vzniklý prostor "krb - udírna" je přepažen pracovní deskou. Projekt jsem ještě nerealizoval, ale pokud má někdo zájem o vytvořený model ve SketchUpu, bezproblému ho pošlu. Snad někdo najde pár much. Bohužel, moje manželka chce koukat do otevřeného ohně(je fakt, že tady by vidět nešel), tak jsem vymyslel něco podobnýho jako ty, s tím že topeniště pro udírnu je asi 2m od ní a obezdívka kouřovodu poslouží jako lavice.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika