Napájení v zimě



Robina - (12) - 60.169 (?) 
26.4.2011 21:41, zobrazeno: 38140x

Dobrý den, prosím o vaše zkušenosti a nápady na zajištění napájení venkovní králíkárny v zimě. Já vím, že zima teprve skončila, ale sezona se překulí... Postavili jsme novou králíkárnu ve stodole, ale i tam bude v zimě mrznout. Manžel mi chce vyrobit ke kotcům hadičkový systém s napáječkami a pořád přemýšlíme, jak by se to dalo udělat, aby ty hadičky v mrazech nezamrzly. Už jsme i na netu našli vyhřívanou napájecí láhev, ale za jednu chtějí 20dolarů, což při 9kotcích je docela velká investice. A tak se vás, vážení chovatelé, ptám : Máte něco šikovného vymyšleno? Za každý nápad předem děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 145.110 (?), 22.8.2013 8:05

stačí vodu jemně nasolit... ale to jde jenom při malých mrazech... jinak koupit nejaké uzavřené napaječky které maji balonek (tak jak to maji krávy na pastvách) jinak nevim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.132 (?), 19.12.2013 17:13

Dobrý den!

Mám také venkovní králíkárny a za velkého chladna či při mrazech, dávám králíkům mírně vlažnou vodu do láhve, asi tak kolem desáté či jedenácté dopolední, záleží jak komu to časově vyhovuje, a asi tak za dvě hodiny vodu vyleju a pít dostanou až zase druhý den. Naprosto v pohodě to králíci vydrží a nemají s tím problém. Pokud jsem měl řepu, tak i malý kousek řepy, který stihli sníst dřív, než řepa zmrzla. Tolik moje zkušenost.

Flášar, okr. Šumperk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.131 (?), 19.12.2013 20:08

Také jsme to tak s vodou dělali, nebo dávali bílé kafe (to neudělá tvrdý led), také řepu, jablka, giganty, mrkev... Lída

ps - můj děda (z Moravy) se jmenoval Flašar  :-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.42 (?), 27.12.2013 12:30

Samici okolo porodu bych hýčkal, dával jí vlažnou vodu, aby měla stále dost vody. Jinak už druhou (třetí...) generaci se u nás drží to, že si králík nalíže i led v misce. Mě to řekl táta, tátovi jeho táta... a králíci to tak dělají. Když mají kus něčeho šťavnatého, ale jen takový, aby ho sežrali hned a nezmrzl jim, je to v pohodě. Na devět kotců je to dost, ale co zkusit ty misky pro děti, aby jim nevystydla polévka. V těch by pití zůstávalo tekuté i déle. Dávám kyselou vodu v zimě v létě (přípravek z obchodu), docela to snižuje bod zatuhnutí vody. Ivan z okénka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.246 (?), 1.2.2014 21:13

Fungoval nám systém dvě misky ráno dostali králíci vodu do misky napojili se a zbytek vody přes den zamrzl večer jsme zamrzlou misku vzali a vyměnili za druhou s čerstvou vodou králíci se mohli opět napít tu zamrzlou jsme dali do rána rozmrazit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.162 (?), 8.2.2014 14:05

Dobrý den, já to vyřešil následovně. Koupil jsem napáječku na plastové lahve. Koupil jsem dva kusy a tu jednu rozebral a použil tu misku , ve které jsem ze zadu vyřízll otvor. Tuto misku jsem upevnil pod tu misku první napáječky takže vznikla taková jedna miska s dutinou. A do té jsem strčil žárovičku 10W na 12V a i při -15 voda nezamrzla. Mám v káždém kotci. Někde umístíte trafo 230na 12 V a je to :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.52 (?), 14.4.2014 14:11

Dobrý den.
Prosím pěkně, když jdu ke králíků s úmyslem krmit, to už si vezmu kýbl teplé vody, v zimě samozřejmě o něco teplejší a nejdříve králíkům naleji vodu do čistých korýtek. Napojím všechny najednou a kotců mám cca 10. Pak si vezmu psa a jdeme na procházku, to je tak 10 minut (poprvé). Vrátím se, králící už pokukují - obvykle nepijí. Všechnu vodu vyleji, tím jim přes den nic nezamrzne. Nandám seno a hotovo. Napájím 1x denně, obvykle večer, protože to už taková zima není. Ráno dávám jádro, chleba tvrdý atp. Po zdravotní stránce nemám problémy. Jde o vypěstovaný řád.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 16.12.2014 14:53

V dobách normálních zim se sněhem králík vezme rád čistý sníh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 16.12.2014 15:25

U nás jsme "to" vyřešili zatepleným "předvýběhem" pro slepice ve kterém jsou právě i králíkárny a vřele doporučuji každému, protože v zimě nezamrzá voda, v létě není králíkům horko a zkrátka celoročně jsou v konstatních teplotách bez výraznějších výkyvů... ono stačí jen rozdílné teploty ve dne a v noci... a jako bonus pro mě, nemrznu ani já, když jdu krmit, vyjdu z domu rovnou do předvýběhu:).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika