Dezinfekce králíkárny



host - 154.50 (?) 
11.5.2016 7:06, zobrazeno: 37426x

DObrý den, jsem začátečník v chovu králíků, už mám domluvené 4 ks odstavených 8-týdenních králíků na vykrmení. Přivezu si je během 10 dnů a chtěla bych se zeptat jak jim mám připravit králíkárnu, respektive čím ji vydezinfikovat (jestli je to vůbec nutné). Králíkárna je starší, dřevěná ale v pěkném stavu, původní majitel ji používal naposledy před cca 10 lety, ale co vím skončil s chovem po té, co mu všichni králíci hromadně uhynuli (asi králičí mor). Manžel mi říká že by bylo vhodné králíkárnu tedy vydezinfikovat - co myslíte? A hlavně čím?? Savo? Vápno?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 234.228 (?), 11.5.2016 9:24

Králíkárnu vyčistit hlavně mechanicky, tj. všechny zbytky, pavučiny atd. Pak můžete vymýt horkou vodou s přídavkem Sava. Taková očista je po létech naprosto dostačující. Mor i mixomatoza jsou virozy, proti kterým se očkuje, jejich přenosu nelze nijak zabránit. U mladých si ohlídejte přeléčení kokcidiozy, nutné je provést ho včas před očkováním, pokud neprovedl již chovatel, proveďte sami. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 154.50 (?), 11.5.2016 10:03

Děkuji za radu ohledně desinfekce králíkárny. Jinak králíci přeléčeni na kokcidiózu jsou, to jsem se ptala. Jak je to potom s očkováním, kdy se očkují (v kolika měsících) a stačí jednou nebo se musí víckrát? Také se prý do vody přidává proti kokcidióze preventivně ocet, v jakém množství? Popravdě raději bych volila přírodnější metody než králíkům dávat nějakou chemii. Takže pokud to očkování není opravdu nutné, radši bych se tomu vyhnula. Co myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 11.5.2016 10:44

Myslím, že bez urychleného očkování proti M+M nemá smysl investovat do Vašeho dokrmování! Přírodní metoda je připravit si rýč a vyhlídnout nějaké místo k uložení zvířátek k poslednímu odpočinku. Kopejte radši hlouběji, jinak Vám po nafouknutí zombíci vyplavou na světlo Božícrying. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 154.50 (?), 11.5.2016 11:10

No dobrá, koukám že jste velkým zastáncem očkování.

Takže kdy? Kolikrát očkovat, proti jakým nemocem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.228 (?), 11.5.2016 12:15

Tady nejde o to, zda někdo je nebo není zastáncem očkování. Pokud chcete dokrmit nebo odchovat zdravá zvířata, pak je to prostě jediná cesta. V opačném případě se čistě náhodou nemusí vůbec nic stát, nebo nastane další varianta, kdy skoro vykrmená zvířata před porážkou, nebo určená na další chov, do rána budou ležet natažená nebo několik dnů skomírat v horečce s oteklýma očima a boulemi po celém těle čekat na milosrdnou smrt. Normální chovatel volí jistotu a ne eventuelní náhodu a čekání, zda to letos přijde či nepřijde a jestli teď a nebo později. Toto rozhodnutí záleží již jen na Vás, čemu dáte přednost. Králík se očkuje po dosažení cca 10 týdnů stáří, v ohroženém chovu lze i od 8 týdnů, pak se ale doporučuje další revakcinace. Po dlouhá léta očkuji jen 1x do roka, mor i mixomatoza najednou. Po včasném preventivním přeléčení kokcidiozy není třeba žádný ocet, kdo by to pořád chlastal kyselé? V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 154.50 (?), 11.5.2016 12:57

Dobře, děkuji to mi ohledně očkování stačí. A co se týká té kokcidiozy, to stačí když už budou přeléčeni? nebo se musí po nějaké době znovu lék proti kokc. podat?

Díky Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.228 (?), 11.5.2016 13:21

Záleží na situaci v chovu. Pokud není chov silně promořen, jedna aplikace u mláďat zpravidla stačí, je-li provedena včas jako prevence, ne léčba. V případě už projevení příznaků a následné léčbě se pak podle stavu zvířat rozhodne, zda je nutno ještě opakovat či nikoliv. Ve Vašem případě bych zjistila, zda léčba proběhla u mláďat ještě pod samicí, či již byla odstavena. Když jsou ještě u matky, nevypijí dostatečné množství vody s lékem, pak by bylo vhodné po odstavu kůru ještě jednou zopakovat. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.50 (?), 11.5.2016 13:36

Super, přesně tohle jsem potřebovala vědět

Moc děkuji

Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 11.5.2016 13:57

Měla byste si zjistit, zda se v původním chovu očkuje-jinak jsou Vám termíny 8nebo 10týdnů věku na dvě věciangry! S.P.,Ch. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika