Zimní zelí vypadá na sklizeň



host - 58.248 (?) 
24.8.2018 11:04, zobrazeno: 3855x

Prosím o radu. Ačkoliv je srpen, tak některé hlávky zimního zelí mají už na povrchu zasychající listy a vypadsají na sklizeň. Odrůda Megaton F1. Loni jsme toto zelí sklízeli koncem října. Potřebuji poradit od zkušených pěstitelů zelí, zda sklidit, nebo nechat ještě růst, přesněji řečeno, zda ještě poroste?  Navíc nevím, zda pro kvašení není srpnový termín sklizně předčasný a zda bude zelí dobře kvasit. Díky za rady.

hlávka zelí
hlávka zelí
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4448) - 38.136 (?), 24.8.2018 20:28

Kvasit bude, ale určitě se zkrátí trvanlivost (kysaného) prodloužením skladování. Nechal bych ho na záhoně co nejdéle. Pokud nebude hnít nebo moc praskat. Vloni mně ke konci sezóny začalo v hlávce kolem košťálu prorůstat malými hlávkami, ale to celkem nevadilo. Letos ho mám bídné, zkoušel jsem uříznout hlávku na knedlovepřozelo a ze tří hlávek byla jedna trochu dobrá, zbylé dvě měly na řezu zčernalé listy neodstatkem vápníku, akutním. Tak i zelí tím trpí. Samozřejmě je to suchem a horkem, i když jsem docela zaléval. Takže letos zelí na krouhání kupuju, bude-li vůbec nějaké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.125 (?), 24.8.2018 20:35
Ja uz mam tiez dost velke hlavky neskorej kapusty, letnej sa velmi nedarilo, na nej bola invazia vosiek, molice aj mlynarik kapustovy plus sucho v jari. Pritom obidve boli naraz vysadzane priesady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 26.10.2018 16:58

U nás se zelí masově sklízí a prodává právě teď. Nebýt hadicové závlahy, nic by místní farmáři nevypěstovali.

Sklizeň zelí na Balkáně
Sklizeň zelí na Balkáně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika