Jak správně pěstovat zelí?



host - 33.3 (?)
3.8.2017 19:40

zeli se nevyplati pestovat  je velke sucho co doporucuji zalivat zalivat  zalivat zeli potrebu hodne vody a ne takove hyce

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 168.29 (?), 30.10.2020 20:11

Murdoc jsem pěstoval letos čtvrtým rokem. Vybral jsem si ho především proto, že je uvnitř křehké a konzumovatelné zasyrova na saláty stejně, jako zelí rané. Chuťově naprostá spokojenost. Má ale poloviční vegetační dobu, jak Pourovo. Vysadím-li ho na jaře, sklízím v červenci, vysadím-li ho v červenci, sklízím teď. Vloni a předloni mi ale několik hlávek předčasně odešlo na hnilobu, přičítám to tehdejšímu velkému horku. Že by tahle odrůda byla odolnější vůči škůdcům se mi nezdá, spíš svojí kratší vegetační dobou dokáže tomu největšímu náporu uniknout. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.29 (?), 30.10.2020 20:21

a ano, je možné, že ten netradiční tvar zelí tak nějak běláska nepřitahuje, měl jsem letos až do začátku tohoto týdne několik hlávek na záhonu vedle kedlubnů gigantů a zatímco z gigantů jsem setřásal desítky housenek bělásků, na zelí byla vždy jen jedna housenka žluťáska. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 31.10.2020 10:43

Jenže já sázel stejně a sklízím obojí až v říjnu. Murdoc je krásně zachovalý, kdežto Pourovo je dost sežrané. Že by ty potvory byly vybíravé?smiley

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.24 (?), 3.8.2017 19:30

Asi takto?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.24 (?), 3.8.2017 19:31

ještě jeden, jak vkládáte více fotek? Nějak mi to nejde.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 3.8.2017 19:46

Trva to hodne dlouho nekdy se to ani nepodari ale urcite na to prijdete drzim palce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.106 (?), 3.8.2017 21:16

Víc fotek můžete vložit, pokud se přihlásíte wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 3.8.2017 19:40

zeli se nevyplati pestovat  je velke sucho co doporucuji zalivat zalivat  zalivat zeli potrebu hodne vody a ne takove hyce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.3 (?), 25.1.2019 14:39

ad mšice)

osvědčuje e mi dát do foliovniku cca 2-4 celery (ne kvůli výnosu, ale mšicím) a rajčata i papriky od té doby nevědí, co to jsou mšice.

Prodávám, jak jsem koupil a ověřil - z posledních 5 let se mi jednou vyskytli škvoři co vyhlodávali papriky, jinak nic;) možná by to fungovalo i u zelí pod tkaninou. V každém případě tu tkaninu zkusím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.110 (?), 16.9.2019 22:28

Souhlsim s prispevkem. Mam oblouky z hlinikove kulatiny. Vyska v oblouku 1 m, hloubka do zeme 25 cm. Oblouky davam do vzdalenosti 1 m od sebe.

Pestuji Kamenou Glowu a Pourovo pozdni cervene. Absolutne bez chemie.

Priprava pudy: 1. trat, do mist, kde bude zeli davam slepici trus od vlastnich slepic (volny vybeh, pouze bio potrava)

Na pudu davam v kvetnu cernou netkanou textillii sire 1800 mm po cele delce zahonu.

V ni mam udelame diry na vzdalenost hlav (pouzivam hadice pro kapkovou zavlahu kvuli setreni vodou, mam velky zahon) 660 mm od sebe jsou stredy der. Prumer cca 200 mm. Textilli po sklizni uklidim.

Predpestuji zeli. Vysadim po zmrzlych, ca 17.5. Idealne co nejpozdeji podvecer abych to hned mohl prikryt bilou netkanou textilii. Textilii doporucuji zatizit kazdych 50 cm primerene tezkym kamenem 1-2 kg. Ruzne haky jsou spatne, protoze vitr potrha textilii. 

Podvecer kvuli tomu, ze je minimalni aktivita msic, molic, belasku a daslich, co jedi brukvovite rostliny.

Bila textilie na obloucich vytvori tunel, pod kterym se da i pohybovat. Nnei to ultra pohodlne, ale jde to.

Pak jdu uz jenom vytridit {sazim cca 2 az 3 rostliny do jednoho vyrezu v cerne textilii. Taky podvecer-viz vyse, zavlazovani z hadice jde primo ke korenum, nehniji rostliny. Pri trideni zaroven vytrham plevel, ktery je pouze v otvorech cerne textilie.

Pak uz nemusim k rostlinam az do sklizne, zeli naroste pomerne rychle a udusi plevel v otvorech kde je zeli. Textilie brani plevelu rust jinde.

Bila textilie propousti vlhko, vzduch a svetlo a drzi teplo. Uroda je super.

Po sklizni vsechno sbalit a dalsii rok znovu.

Doporucuji bilou i cenou textilii s vyssi gramamazi na m2 - kvuli odolnosti. V pripade vetru, bourek a pod je dobre kontrolovat bilou textilii kvuli proderaveni. Diry co nejrychleji zalepit bud zalepit lepici paskou nebo textilii {ano, podvecer) vymenit. Jinak se pod ni nastehuji vsichni stravnici a za par dni maji sklizeno.

Staci takhle popis?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika