Sadba kapusty a kadeřávku



host - 45.31 (?) 
11.6.2015 9:44, zobrazeno: 7557x

V květnu jsem zapomněl koupit sadbu kapusty a kadeřávku a rád bych to ještě napravil. Sice to už tak nevyroste, ale podle mě ještě pořád není úplně pozdě.

Ale kde nyní sehnat sadbu, např. v Praze? Nedokáže mi někdo poradit?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 26.6.2015 23:03
Kadeřávek celkem rychle klíčí, tak což si sadbu vypěstovat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.4 (?), 30.3.2016 10:11
Praktické zkušenosti s kadeřávkem? Chystám se na něj letos poprvé. Už mám za sebou špatné zkušenosti s kapustou žl. ranou 2015- jen jedna hlávka a tu zdecimovali nejdřív dřepčíci a pak bělásek. A růžičková kap. 2014 obalená bělásky. Slepice si přišly na svý. Kadeřávek má být prý zdravější nenáročný, ykdyž těm bělásků to nejspíš také chutná :(Zakrýt? Chemii do toho prát nechci. Četla jsem, že další rok na jaře vykvete. Jak na sběr semen? Nebo nechat množit samovolně? H.K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 30.3.2016 14:32

Kadeřávek má asi největší výhodu v tom, že oproti kapustě, i růžičkové, spolehlivě bez újmy přečká i mrazivou zimu. Máte-li problémy s běláskem, pěstujte rané odrůdy košťálovin, ty sklidíte v průběhu června a července a v té době ještě bělásek nepůsobí škody. Foto z 26.5.2015


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.4 (?), 31.3.2016 9:52

Ty rane bych musela předpěstovat v lednu a v dubnu dát do skleníku. Kde budou v květnu překážet paprikám, lilkům a okurkám. Vloni jsem předpěstovala květák Bora, brokolici, zelí a kapustu. V první půlce května to šlo na záhon. Téměř vůbec to nerostlo. Začátkem srpna přišli dřepčíci po nich bělásek a na podzim mi zbyla jen jedna velká hlávka zelí. Jenže byla samá chodbička :(      H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 5.4.2016 15:37

Dávat rané košťáloviny na záhon v květnu mi připadne dost pozdě. Já už je mám týden venku a do začátku července musí být všechno pryč. Pak po nich půjde ještě červená řepa. Ve skleníku je to samozřejmě trochu problém, ale i to se dá vyřešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 252.4 (?), 6.4.2016 9:32

No vidíte a přestože byl loňský květen relativně teplý, tak se jim nedařilo. Miranda chcípla hned. Ostatní brokolice připomínala řepku. Květák nic... To ve skleníku jsem měla květáky jak dezertní talíře. Letos jsem květák vynechala. Chuťově ho nahradím nenáročným patizonem.  Č. řepu máme také rádi. Měla jsem jí podromadě s pastyňákem a sl. feniklem. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 9.4.2016 21:36
U kadeřávku je problém s molicemi. Sdružují se vespod listů ve velkém množství. Chemii nepoužívám, takže se s nimi bojuje těžko. Ale kadeřávek za to stojí, je výborný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika