Růžice brokolic a květáků



host - 61.20 (?)
19.6.2020 7:29

Já jsem včera vysel do kelímků brokolici Steel F1 a Limba (žádnou jinou neměli), květák Beta, rané zelí Pylon F1 a kapustu Předzvěst. S výsadbou počítám někdy v druhé polovině července, budu je dávat po dřeňovém hrachu a proti škůdcům chránit záclonou.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 60.68 (?), 8.6.2020 18:02

Vypadá to nádherně. Matně si vzpomínám, že něco takového tenkrát v kuchyni také bylo. A co brokolice? Pěstujete? Sháním nějaká doporučení na odrůdu s velkou růžicí. Nechci ty, které mají menší hlavní růžici a potom v zálistcích dorůstají menší růžičky.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.153 (?), 9.6.2020 9:56
Děkuji za rady. Jenom se chci zeptat, u těch brokolic také tedy zakrývat růžičky? Zatim vypadaji dobře, ale jsou hodně odkryté. Odpoledne se podivám jake jsem vysazoval a dám vědět. Zatim maji tak kolem 7cm v průměru-jako růžice, rostliny vypadají dobře, velké. Akorát 2 zničily mravenci-podežrali kořínky a rostliny uvadly. Děkuji, David
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.137 (?), 9.6.2020 20:19
Tak já mám brokolici Fellow F1, ale je v tom nějaké jiné náhradní osivo - píšou podobné. Uvidím, ale rostliny jsou pěkné, mohutné, růžičky začaly růst asi před 14 dny. Výseval jsem na konci února. David
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.16 (?), 17.6.2020 10:28

Dobrý den, měl bych dotaz - radu od zkušenějších. Lze vysét po sklizni česneku cca 15-20.7 ještě květák. Jakou zvolit odrůdu zda pozdní nebo ranou.  Vím, že květák je rostlina krátkého dne. Zda květák dozraje a utvoří růžici. Jestli to někdo zkoušel.  L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.116 (?), 17.6.2020 10:32

Vysít asi těžko, ale vysadit předpěstované sazenice by šlo.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.116 (?), 17.6.2020 10:34

Pochopitelně raný s co nejkratší vegetační dobou.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 17.6.2020 11:02

jestli ho chcete teprve vysít v termínu, jak píšete, tak to nejspíš nestihnete. Výsev by měl být do začátku června, aby do začátku července proběhla výsadba sazenic. Možná byste to ještě stihl, když zkusíte předpěstovat sazenice ve skleníku. Každý týden opožděné výsadby je pak na podzim znát. Navíc květák je zeleninou 1. trati a potřebuje dobře vyhnojený záhon, což po česneku asi nebude. Kromě uvedeného se ale budete potýkat ještě s invazí housenek Běláska zelného a molic.  Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.20 (?), 19.6.2020 7:29

Já jsem včera vysel do kelímků brokolici Steel F1 a Limba (žádnou jinou neměli), květák Beta, rané zelí Pylon F1 a kapustu Předzvěst. S výsadbou počítám někdy v druhé polovině července, budu je dávat po dřeňovém hrachu a proti škůdcům chránit záclonou.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 19.6.2020 14:20

 Vladimíre, koupil jsem v i.kee v B. záclony, v balení dva kusy 2,8x3m s okem asi 1,5mm za stovku, to je dohromady 17m2 a velikostí oka se hodí akorát na zakrytí zeleniny. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.116 (?), 21.6.2020 8:01

Dobrá cena. Doufám, že se Vám ta investice vyplatí.yes

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika