Předpěstování košťálovin



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.116 (?)
18.5.2020 17:42

Tak u mne ty košťáloviny vypadají pozitivně a stejně tak i ty ledové saláty. Košťáloviny jsem měl zakryté sklem abych je trochu přirychlil. Dnes jsem ta malá pařeniště oddělal, protože je v dohledné době budu potřebovat pro meluny a okru. Asi příští rok množství zdvojnásobím, hlavně ten výsev v pařeništi musím udělat do nějakého substrátu, který nebude tak zaplevelený jako můj kompost. Teď mne hlavně zajímá jak dopadne ten raný květák.

           Vladimír

Záhon s malými pařeništi
Záhon s malými pařeništi
Rané košťáloviny a ledový salát
Rané košťáloviny a ledový salát
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 60.92 (?), 29.4.2020 6:56

Nádhera! To já jsem na tom s těmi svými košťálovinami daleko hůř. Na mém venkovním záhoně jsou minimálně o tři týdny zpožděné. To co jsem od pěstování očekával, že sazenice zasadím a příroda se většinově o to postará, to se nenaplnilo. Místo toho pobíhám po zahradě s konví s vodou. Chci se zeptat. Na tom venkovním záhoně něčím přihnojujete?

           Vladimír

Košťáloviny
Košťáloviny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 29.4.2020 8:53

samozřejmě, musím, při mém způsobu intenzivního hospodaření a pěstování na stále stejné půdě to ani jinak nejde. Do záhonů je zarytý králičí hnůj, následně rozhozený vápenec a v průběhu růstu zeleniny přihnojuji Kristalonem start. Před růstem růžic květáku přidám proti vyslepnutí Cererit. No a vody to sežere opravdu spoustu, to prostě jinak nejde, když je takové sucho. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.188 (?), 29.4.2020 14:12

Díky. Kristalon Start nemám, ale jistě něco podobného najdu, případně tomu dám něco s větším množstvím dusík..

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 5.5.2020 23:38

tři měsíce od výsevu nasadilo zelí Dynamic F1 na hlávky. V pozadí květák, venkovní záhon. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.116 (?), 18.5.2020 17:42

Tak u mne ty košťáloviny vypadají pozitivně a stejně tak i ty ledové saláty. Košťáloviny jsem měl zakryté sklem abych je trochu přirychlil. Dnes jsem ta malá pařeniště oddělal, protože je v dohledné době budu potřebovat pro meluny a okru. Asi příští rok množství zdvojnásobím, hlavně ten výsev v pařeništi musím udělat do nějakého substrátu, který nebude tak zaplevelený jako můj kompost. Teď mne hlavně zajímá jak dopadne ten raný květák.

           Vladimír

Záhon s malými pařeništi
Záhon s malými pařeništi
Rané košťáloviny a ledový salát
Rané košťáloviny a ledový salát
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 18.5.2020 22:49

Velmi pěkné. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 18.5.2020 23:14

salát už je sklizený, zelí už se nalévá a květák už je dostatečně robustní na nasazení růžic. Dnes jsem přihnojil cereritem za účelem dodání bóru potřebného k vytvoření růžic květáku. Prozatím není problém s Květilkou zelnou, tak snad to vydrží. Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.188 (?), 19.5.2020 7:02

Už minimálně 25 let jsem květák nepěstoval. Ano, byly někdy problémy s vyslepnutím, ale nějaká Květilka zelná (nevím?). Tak doufám, že to mých pár kusů nepostihne. Pokud jsem dobře četl, tak tato moucha létá a klade vajíčka od poloviny dubna do poloviny května. Těch pár zelí a květáků jsem v té době měl v pařeništi, košťáloviny jsem poslední dobu nepěstoval (snad jen rané brukve), na tom místě byla poslední dva roky rajčata. Cererit momentálně nemám, ale mám jiná hnojiva, která mají trochu toho bóru. Doufám, že to dobře dopadne, byl bych zklamán.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 24.5.2020 10:18

začíná sklizeň raného zelí ke konzumaci zasyrova. Moc jsem si oblíbil zelný salát s trochou najemno nakrájených listů kopru a mladé cibulky s klasickou zálivkou. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 60.236 (?), 24.5.2020 15:51

Tak u mě konečně nějaký ten déšť. Těch třicet milimetrů je pro mne spása. Zatím ty košťáloviny a ledový salát z únorového výsevu do studeného pařeniště vypadají dobře. Asi to bude cesta, jak si zajistit ranou zeleninu i do budoucna. Rané kedlubny (na prvním obrázku) už mají malé bulvičky, ledový salát není třeba komentovat stejně jako z ním modré kedlubny. Na tčřetím obrázku jsou ostatní košťáloviny, vlastně všechno co se mně z výsevu ujalo. Nejvíc se těším nato špičaté rané zelí (semena mám z Chorvatska) jeho listy se už začínají stáčet do hlávky, stejně tak raná kapusta Předzvěst. Jsiu tam také dva nebo tři květáky a vypadají také dobře, snad je dopěstuji. Není tam těch košťálovin moc, ale příště...smiley

           Vladimír

Kedlubny
Kedlubny
Ledové saláty a modré kedlubny
Ledové saláty a modré kedlubny
Ostatní košťáloviny
Ostatní košťáloviny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika