Předpěstování košťálovin



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?)
7.2.2019 16:15

Jak velké to pařeniště máte? Já jsem to zakrýval až teď, protože jsem chtěl, aby mně tam nateklo co nejvíce vody. I když bych mohl to pařeniště zakrýt, třeba polstyrenem, nechci protože si myslím, že když mně to začne klíčit někdy po polovině února, tak mám dost času na výsadbu nědy ve třetí dekádě března. Mám odzkoušeno, že i při mrazech do - 4 °C je v tom pařeništi teplota nad nulou, což stačí pro klíčení salátu. Pro brukve je třeba + 4 °C. Zapomněl jsem napsat, že jsem do toho pařeniště dal Dataloger pro sledování vlhkosti a teploty. Výsevy v tom pařeništi pochopitelně přikryji ještě netkanou, tak jak se mně to osvědčilo loni.  

¨           Vladimír

PS.: Závidím všem co mají zahradu a skleník přímo za barákem. Znám to z doby, kdy jsem bydlel u rodičů. smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 168.21 (?), 4.2.2019 16:59

já to zkusil jen jednou. Saláty ve skleníku bez problémů přečkaly zimu, jenomže mšice se rozhodly v nich přezimovat a na jaře čím byly saláty větší tím více na nich bylo mšic. Jinak byly saláty v pořádku, ale před konzumací se musely vyprat ve vodě vpodstatě list po listu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 7.2.2019 11:59

Včera jsem položil okna na dřevěný rám toho menšího pařeniště. Doufám, že ten sníh uvnitř by mohl během zítřka a soboty roztát (má být polojasno) a pak bych v pondělí plochu uhrabal, připravil na výsev, případně něco už vysel. Ale to je jen taková úvaha. Pokud to bude později, tak se nic nestane. V každém případě se pokusím nachystat si výsevní pásky s ředkvičkou, kedlubnami a i se salátem. Usnadní a urychlí mně to potom práci na zahradě, která asi nebude moc příjemná, protože teploty mají být stále kolem nuly. Nakonec mně ty nulové teploty vyhovují, aspoň se nebudu brodit v blátě (pokud by půda rozmrzla).

           Vladimír

Pařeniště 6.2.2019
Pařeniště 6.2.2019
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 7.2.2019 14:22

jak už jsem psal, pařeniště jsem založil v půli ledna a přes současné mrazy byl přikrytý polystrénem. Dnes jsem do něj vysel rané košťáloviny a salát. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 7.2.2019 16:15

Jak velké to pařeniště máte? Já jsem to zakrýval až teď, protože jsem chtěl, aby mně tam nateklo co nejvíce vody. I když bych mohl to pařeniště zakrýt, třeba polstyrenem, nechci protože si myslím, že když mně to začne klíčit někdy po polovině února, tak mám dost času na výsadbu nědy ve třetí dekádě března. Mám odzkoušeno, že i při mrazech do - 4 °C je v tom pařeništi teplota nad nulou, což stačí pro klíčení salátu. Pro brukve je třeba + 4 °C. Zapomněl jsem napsat, že jsem do toho pařeniště dal Dataloger pro sledování vlhkosti a teploty. Výsevy v tom pařeništi pochopitelně přikryji ještě netkanou, tak jak se mně to osvědčilo loni.  

¨           Vladimír

PS.: Závidím všem co mají zahradu a skleník přímo za barákem. Znám to z doby, kdy jsem bydlel u rodičů. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 8.2.2019 23:56

1 x 0,6m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.65 (?), 9.2.2019 7:36
Tak já si ted objednala polykarbonatovy pařnik, ma 0,5 x 1,8m.Dřív sem mela jen foliakové boudy, už dosloužily, ty byly vhodne jen na otuzovaní přisady paprik a rajčat, a pestovala sem tam ředkvicky, rane kedlubny a salat. Tohle nove snad využiji i dřive, i když sem se letos zapřisahla, že prísady koštálovin letos nakoupím hotové. Kateřina Štefkovičová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 10.2.2019 14:20

Na kolik takové pařeniště přišlo?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 10.2.2019 15:25

já nevím, stálo to nějakou práci. Sehnal jsem od sklenáře odřezky skla delší, než 60cm, ty jsem pak poskládal vedle sebe a jim na míru sešrouboval z prken rám. Rám před výsevem zapustím do země, aby hlína vně působila jako izolant. Velikost rámu si samozřejmě může zvolit každý jakou chce. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 10.2.2019 22:07

Dík za odpověď, ale já jsem se ptal paní Kateřiny, ona to pařeniště kupovala.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.65 (?), 11.2.2019 19:59
Cena je 1300kč, zitra či pozítři dorazí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika