Předpěstování košťálovin



host - 250.237 (?)
9.5.2018 23:21

Dnes jsem sklidila ve skleníku první kedlubnu. Vysévala jsem ale na přelomu srpna a září s představou, že by mohly ještě narůst na podzim. Moc nerostly, tak jsem je po vytrhání rajčat přepíchala ze sadbovačů do skleníku. Zimu přečkaly pod tenkou bílou textilií, v mrazech jsem je nakrývala černou textilií a bublinami. Skleník má vymlácené okno, minimum tady bylo -15. Na jaře fialové kedlubny všechny vykvetly a zelené (odrůda Luna) uzrály. Krom obyčejných a římských salátů takhle zimu přečkalo i pár sazenic ledového. Některé ale zašly plísní, musí se držet hodně v suchu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 9.5.2018 20:10

Asi by to chtělo experimentovagt s odrůdami- některé, které lze pěstovat celé léto a nevybíhají do květu.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 9.5.2018 21:39

Díky za pochvaly. Jen pro zajímavost doplním fotky pořízené 6.dubna. V té době ve skleníku už vysazené všechny poměrně mizerné sazenice košťálovin i salátu, na venkovním jen košťáloviny, salát dosazen do meziřádků za dva dny po přechodu nočních mrazíků.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 9.5.2018 21:54

S tím zaléváním jsem na tom byl podobně. Jak už jsem tu někde psal, za celý duben u nás 2,1litru srážek/m2. Takže ty záhony spolykaly postupně všechno, co jsem měl a dál jsem musel vzít i vodu z kohoutku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.237 (?), 9.5.2018 23:21

Dnes jsem sklidila ve skleníku první kedlubnu. Vysévala jsem ale na přelomu srpna a září s představou, že by mohly ještě narůst na podzim. Moc nerostly, tak jsem je po vytrhání rajčat přepíchala ze sadbovačů do skleníku. Zimu přečkaly pod tenkou bílou textilií, v mrazech jsem je nakrývala černou textilií a bublinami. Skleník má vymlácené okno, minimum tady bylo -15. Na jaře fialové kedlubny všechny vykvetly a zelené (odrůda Luna) uzrály. Krom obyčejných a římských salátů takhle zimu přečkalo i pár sazenic ledového. Některé ale zašly plísní, musí se držet hodně v suchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.237 (?), 10.5.2018 9:20

Ještě foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alena z Kroměříže - (45) - 155.130 (?), 14.5.2018 11:36

Kvůli letošnímu horku jsem také musela ve skleníku uspíšit sklizeň salátů. Pomalu končím s vyřezávání kedlubnů. Květáky jsou oproti loňskému roku poloviční. Alespoň, že hadovkám tohle počasí svědčí.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 14.5.2018 13:53

Ty modré se mně moc líbí. Jsou to ty Ballot nebo Delikates Blauer?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alena z Kroměříže - (45) - 155.130 (?), 15.5.2018 8:03

Fialové kedlubny jsou Ballot. Bílé Korist. Delikates Blauer jsem vysázela na pole.
Velikostně i chuťově je lepší Korist než Ballot. Ani jeden zatím nedřevnatí a to už někteří dosahují průměru cca 18 cm (Korist jde jen do šířky – získal tvar disku).

foto z 26.4.2018
foto z 26.4.2018
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 16.5.2018 7:03

Ptal jem se proto, že už od zimy mám koupeny ty Delikates Blauer. Původně jsem počítal, že si sazeničky předpěstuji doma, ale teď trochu napršelo a pořád ještě šmrdolí, tak bych zkusil udělat nějaký přímý výsev. Mám tam u rajčat takových pět pidi záhonků cca 80 x 100 cm tak bych do jednoho nebo dvou nějaké to semeno vysel. Díval jsem se na semena Ballot F1, není to až tak nějak levná záležitost. Chci ještě pár raných brukví napěstovat z červencového výsevu (předpěstování doma), ale spokojím se asi s nějakou levnější bílou odrůdou. Díky za informace

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 16.5.2018 17:20

Tak jsem dnes tu Delikates blauer vysel, celkem 36 důlků.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika