Použití netkané textílie



Stránky: 1,  2,  3   
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?) 
15.3.2017 22:19, zobrazeno: 15974x

Dobrý den
Chci se prosím zeptat, jak používat netk.textílii proti mrazíkům?
Vysadil jsem kedlubny a ředkvičky ven. Ty jsem měl týden ve vlhké vatě a všechny už vyklíčily(to jsem nečekal, že to bude už za 2 dny :D). V noci ale bývá kolem -1 - -2°C. A teď jsem se dočetl, že se to přikrývá tou textílií.
1.Mohu použít černou textílii(tu totiž mám)?
2.Pokud by byla nutná bílá, tak je nutné ji přes den sundávat, než vylezou rostlinky ze země?
3. Když je venku od 9 do 14°C přes den, má nějaký vliv na rychlost, pokud jsou rostlinky, které již vzešly nad hlínu, přikryté tou bílou/černou textílii?
4. Mám docela dost tuhého drátu. Je lepší udělat tunel pro kedlubny/ředkvičky, nebo by stačily PET láhve nad každou rostlinkou? A ta PETka by měla být průhledná, nebo raději hnědá? Nebo ta namodralá?

Snad se neptám moc pitomě?

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.66 (?), 15.3.2017 23:21

Před chladem nebo škůdci se chrání bílou netkankou, černá se používá proti růstu plevelů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 17.3.2017 20:06

Děkuji

Koupil jsem tedy bílou tkaninu. Rozdělal jsem jí, ale zdá se mi, že je průsvitná. Vidím skrz ní hlínu, kamínky atp. Uchrání to před tím chladem?

A taky mne napadlo, jestli je tkaninu nutné po obvodu přisypávat hlínou? Dnes celkem foukalo a mám pocit, že to pod tou plachtou profukuje(třepetala se na tom poli), když je tkanina zatížená pouze kamínky asi co 70cm. Má to přisypání nějaký zásadní vliv na urychlení a udržení teploty pod textílii?

Ještě jednou děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.221 (?), 17.3.2017 21:37
Průsvitná být musí, kvůli světlu. Mám s ní výborné zkušenosti, doporučuji. Neskýtá sice žádný estetický zážitek, ale proti chladu a škůdcům je bezkonkurenční. Připichuji ji k zemi kovovými háčky asi 10 cm dlouhými, lépe to drží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.66 (?), 17.3.2017 21:56

Chrání i před mrazíky, teplota pod ní je asi o pět °C vyšší.  Také se používá proti nalétávajícím škůdcům (třeba na cibuli). Já její okraje pokládám stará prkna, která ji zatíží.       

Na ty kedlubny si pro přirychlení raději udělejte tunel (kam by daly v petce listy??), ředkvičky žádné přikrytí nepotřebují.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.66 (?), 17.3.2017 22:00

ps - textilie se přes den nesundává  wink.           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 18.3.2017 8:10

A ta prkna, kterých něco mám, by měla být podél celého obvodu? Nebo stačí třeba 50% toho obvodu?

A ještě taková jedna, trochu přihlouplá, otázka k tomu zatížení prkny. Hlínu pod prkny nějak vyrovnávate, aby prkno dosedlo podél celé délky? Je mi jasné, že když je plachta držena delší délší plochou, že to bude asi lepší. Ale snažím se co nejlépe pochopit, jak moc u tohoto záleží na preciznosti...

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.66 (?), 18.3.2017 12:54

Ad zatížení prkny - pěšinky jsou jakž takž rovné, tak většinou leží na zemi. Dávám textilku spíš přes cibuli - kvůli vrtalce (dtto pak v létě zimní pórek). Tak se snažím, aby tam neměla kudy vlézt. Jinak nic netkankou nepřikrývám, max. proti případným mrazíkům vylezlé brambory nebo kvetoucí jahody.

Takže proti mrazíkům to precizní být nemusí, proti škůdcům ano.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 18.3.2017 14:21

Já používám ocelové trubky položené na okraje textilie nebo kulatinu o průměru 8-10 mm. Funguje to skvěle, ještě tu trubku přišlápnu. Ocel sice rezaví, ale jistě mne přežije. Také netkaná textilie se nijak nepoškodí a není ušpiněná od zeminy, kterou by se měla na krajích zatížit.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 18.3.2017 8:12

děkuji za odpověď

Jak daleko od sebe ty háčky asi jsou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika