Podzimní pěstování zeleniny



Stránky: 1,  2,  3   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.188 (?) 
6.7.2020 15:15, zobrazeno: 5656x

Mám plno záhonů po sklizeném hrachu a po likvidaci dvou záhonů starých jahod. Vesele na nich roste plno plevelů, většinu nejsem ani schopen pojmenovat a tak jsem se rozhodl, že letos budu pěstovat všechno, co bude schopno ještě do půli října dát nějakoum úrodu.  V sobotu jsem se tomu věnoval a vysadil sazenice ledových salátů (Maximo, Ledano, Larsen a Trazan). Na zahradě jsem připravil dva záhony pro košťálové zeleniny kapustu Předzvěst, květák Beta, beokolice Steel a Limba a také ran=é zelí, nemohu si vzpomět an jméno (nějaký raný hybrid). Sazenice mám zatím doma a daří se jim, už nasazují první pravé listy. Tyto přijdou na jeden záhon, na druhý přijde jen pekingské zelí Manoko, které v tomto termínu vysévám a už několik let a mám s nímk jen dobré zkušenosti. V sobotu jsem vysel všech třicet semen ze sáčku a to by mělo stačit na celý jeden ten záhon. Mám ještě jeden záhon 1,5 m x 6 m, tam bych chtěl dát rané kedlubny.

           Vladimír

Ledové saláty
Ledové saláty
Stínění
Stínění
Připravené záhony
Připravené záhony
Sazenice
Sazenice
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 6.7.2020 15:49

rané zelí Dynamic F1. No, naočkoval jste mě a zasel jsem do skleníku také, Předzvěst, Betu a kadeřávek. Venku pak mám ještě sadbu červené řepy a špičatého zelí. Včera jsem zasel na záhon po raných bramborách krmnou řepu pro králíky a slepičky a zítra vyseju karotku. Za týden vyseju pekingské zelí Parkin a za měsíc do skleníku kadeřavou petržel. Oproti vám mám ovšem problém, kam ty košťáloviny vysadit a samozřejmě je všechny budu muset zakrýt do záclon před běláskem a především před molicí vlaštovičníkovou, která už začíná ovládat venkovní záhony. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.188 (?), 7.7.2020 5:12

Tu karotku bych také mohl dát. Jen to prothávání mně docela nebaví. Máte nějaký fígl, jak to zjednodušit? Já jsem zkoušel přimíchávat při setí písek, ale moc mně to nejde.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.188 (?), 7.7.2020 5:19

A jaká odrůda karotky se Vám pro tento výsev osvědčila?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 7.7.2020 23:55

pytlík od semen jsem vyhodil dřív, než jsem uznal, že sklizeň nebyla marná. Letos mám koupená semena Nantéské2 z Lidlu a Naomi. Hlavně v tuto dobu karotka vzchází mnohem rychleji, než na jaře, takže jí snáze ochráním při vzcházení před slimáky. I když se prý karotka na skladování nehodí, já jí měl založenou v zemi ve skleníku a postupně jí odebíral až do února. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 60.20 (?), 8.7.2020 19:06

Optimisticky naladěn jsem vyrazil zakoupit si semena do Obi ev. Čtyřlístku. Chtěl jsem nějakou ranou odrůdu karotky, ale žádnou neměli a tak jsem nakonec koupil poloraný hybrid Knota F1 (105 až 110 dní). Se semeny kedluben to bylo ještě horší, dostal jsem jen polopozdní Troje F1. Asim napěstuji jen pár sazenic, abych věděl jestli z toho na podzim něco bude. Pokud to bude možné, tak na ně dám rám s okny a pokusím se to dopěstovat třeba až do vánoc.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.92 (?), 14.7.2020 17:42

Tak jsem se trochu posunul. Tu mrkev jsem vysel a vysadil jsem také ty košťáloviny. Doma mám ještě malé sazenice pekingského zelí Manoko. Jsou ještě poměrně malé a tak budu mít čas připravit pro ně druhý záclonový tunel (dnes jsem ho začal chystat). Kedlubny a ředkvičky jsem skrečoval,,  bylo by to všechno asi na mne moc. Na všechno ostatní co se uvolní dám keříčkový fazol Gusty a také zelené hnojení Inkarnát (jetel nachový).

           Vladimír

Ledové saláty
Ledové saláty
Košťáloviny
Košťáloviny
Záclonové tunely
Záclonové tunely
Sazenice košťálovin
Sazenice košťálovin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.42 (?), 14.7.2020 20:03

Ten zaclonovy tunel je super a drepcici nemaji sanci propichat listi na  cinskem zeli, moc pekne yesyesyes Hodne dobrych napadu preji, VASEK5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 172.1 (?), 31.7.2020 13:55

Zhruba po čtrnácti dnech vypadají ty košťáloviny v  "záclonovníku" takto. Vypadá to, že úroda bude v pořádku. Bonusem je, že do této doby to bylo bez práce což zapříčinilo počasí- časté bouřky a lijáky. Možná to mokré počasí už skončilo, ale když to vidím, tak budu jistě rád to občas zalít. smiley

           Vladimír

Košťáloviny I
Košťáloviny I
Košťáloviny II
Košťáloviny II
Košťáloviny III
Košťáloviny III
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 172.96 (?), 13.8.2020 15:24

Opět se to trochu pohnulo. Teď už je poznat rozdíl mezi jednotlivými druhy i bez většího úsilí. Vpředu jsou brokolice. Ještě snímek ledových salátů, které budou už brzy ke sklizni.

           Vladimír

Košťáloviny
Košťáloviny
Ledové saláty
Ledové saláty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika