Pestovani kvetaku - poprve



Stránky: 1,  2,  3   
host - 29.62 (?) 
16.4.2014 9:55, zobrazeno: 28158x

Dobry den, jsme naprosty zacatecnik v pestovani a obzvlast v pestovani kvetaku. Mam predpestovane sazenice, ktere se mne zdaji docela hezke (samozrejme neumim to dobre posoudit). nekde jsem se docetla, ze vyssi teplota muze zpusobit to, ze listy budou prerustat ruzici pri jeji tvorbe. Mohli by ste mi prosim rict co tohle znamena? A taky jsem se nekde docetla o zalamovani listu ale vubec netuism co to je a moc informaci jsem nenasla.

taky bych prosila radu, kdy by mohlo byt mozne presadit kvetak do zahonu.

Dekuji mockrat za jakekoliv rady.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.29 (?), 16.4.2014 10:55

Květák do volného záhonu až po zmrzlých, zatím si ho můžete nakelímkovat, aby zesílil. Zalamování listů znamená, že když se tvoří růžice, nemělo by na ni svítit slunce, protože pak žloutne a řídne- proto se některé větší listy nalomí směrem do středu, aby růžici zakryly.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 16.4.2014 23:29

Takto velké sazenice květáku, nepochybně rané odrůdy, bych dal ven a rozhodně bych nečekal až po zmrzlých. To by pak taky květák v nástávajícím teplém počasí už nemusel vytvořit dostatečně velký kořenový a listový systém, aby z něj vyrostla kvalitní hlava. Já mám sazenice určené pro venkovní pěstování už 2 týdny venku.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.34 (?), 17.4.2014 7:00
Ty vypadaji luxusne.. Poradte cim to, ze ty moje jsou takove vyrahle? Ty vase vypadaji vic jak kvetak.. Nebo tak hezky zesili venku? dekuji :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 17.4.2014 9:40

Protože jste je zatím nepřesazovala. Při přesazení je dejte hlouběji, až po první lístky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.114 (?), 17.4.2014 7:34

Přesně tak, já mám květák venku už asi tři týdny. Květák bez problémů snese slabší mráz, vydržel i -7ºC. Pro úspěšné vypěstování květák potřebuje hnojivo s molybdenem, jinak nevytvoří pěkné růžice. Jo a při výsadbě zasaďte až po "srdíčko", aby se nevyvracel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.235 (?), 17.4.2014 8:53

Já jsem koupenou přísadu květáku vysadila do pařníku před týdnem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 17.4.2014 9:35

Já jsem první květák a salát vyséval do truhlíku začátkem února, v polovině března přesazoval do nevytápěného skleníku a foto je současný stav.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.62 (?), 17.4.2014 11:46

Muzu poprosit radu ohledne hnojiva? ktere by bylo nejvhodnejsi, pripadne ktere pouzivate vy?

Dekuju mockrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 17.4.2014 11:58

Před výsadbou zaryji kompost a Cererit. Přihnojuji Kristalonem Start v zálivce. Před nasazením hlav přidám znovu trochu Cereritu, obsahuje i Molybden proti vyslepnutí květáku. Neužívám hnůj, abych se vyhnul napadení Květilkou zelnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika