pěstování brokolice



Stránky: 1,  2,  3   
host - 142.40 (?) 
26.3.2006 14:22, zobrazeno: 73220x
Má někdo dobré zkušenosti s pěstováním brokolice.Stále jen kvetla a nepomáhalo nic ani zaštipování ořezávání.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 1.19 (?), 7.7.2006 12:12
 Jen se mohu připojit, mám stejný dotaz, ta mrcha začala kvést...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 7.7.2006 13:48

Stejně jako ostatní košťáloviny vyžaduje hlubokou nevysychavou humózní půdu s obsahem vápníku. Plodina je citlivá na kyselost půdy, ta by neměla být nižší než 6,5pH. V opačném případě dochází téměř s určitostí k výskytu nádorovosti, způsobené parazitem nádorovkou kapustovou. Tato choroba způsobuje tvorbu mohutných nádorů na kořenech. Pokud zjistíte namátkovou kontrolou výskyt nádorů, napadenou rostlinu je nutné zlikvidovat. Uvnitř nádorů se mohou vyskytovat bílé larvičky, které vyžírají obsah nádorů. Tyto larvička zabraňují šíření nákazy rostliny. Nádorovost je podporována faktem, že pěstitelé nedodržují čtyřletý termín střídání tratí výsadby plodin. Předpěstované sazenice z lednových a únorových výsevů se vysazují koncem dubna ke sklizni v červnu, pro letní sklizeň se vysévá koncem května. Pravidelná závlaha je prospěšná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.141 (?), 6.5.2007 19:40
Pěstuju hybridní odrůdy, nejvíce se mi osvědčila Kermit, pak Corvet. Trochu horší je Geba. Zkouším Limbu a další. Nepěstovat Vitaminu, je to "stará osvědčená" odrůda, ale akorát tak do vázy!
    Vyžaduje jako květák vlhčí podnebí, nebo dobrou závlahu, ale lepší výsledky dá v chladnějším a vlhčím místě. Ihned po výsadbě nakryju záhon netkanou textilíí a nechám, jak je možné nejdéle. Po sklizni výsadbu ruším, nevyplatí se nechat dorůstat další růžičky, u těchto hybridů to nefunguje. Raná výsadba běláskům unikne, občas je v růžici zalezlá zelená housenka nevímčeho. Chemicky neošetřuju, na hnojení je nejlepší kvašený slepičinec, nemá v zahrádce konkurenci.
Občas se povede vypěstovat podobná, jako na pultech marketů, ale s nesrovnatelnou chutí a jemností.
S pozdní výsadbou nemám dobré zkušenosti, vždy byla napadena silně bělásky a sazenice ve vedrech neprosperovaly dobře (i kvůli nepravidelné závlaze).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.115 (?), 19.7.2008 16:28

Ahoj, chtěla bych se zeptat, mám brokolici a pořád vadne, i když se zalévá.Nevíte náhodou čim to může být.Děkuji Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 19.7.2008 22:02

U brokolice často dochází k vykvétání brokolicových růžic, což je způsobeno příliš velkým teplem. Dá se tomu předejít včasnou výsadbou na jaře – koncem března a začátkem dubna. Do příchodu vyšších teplot už stačíte brokolici sklidit. Pro podzimní pěstování je vhodné vysévat až koncem června - potom nebezpečí vykvétání brokolicových růžic už také nehrozí. Při podzimním pěstování sice hrozí napadením bělásky, ale dá se tomu předejít zakrytím bílé netkané t extilie.   Zdravím - Daniela.

 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 7.6 (?), 24.10.2008 23:59

Pěstuji brokolici od jara do podzinu. Na jaře ji zasadím a ještě v listopadu ji sklízím. V létě to není s kvalitou nic moc, ale nedá to moc práce. Jen ji občas zaleji slepičím trusem a jako jiná koštálovina má ráda vápno a zálivku. Nyní jak vypěstovat velké růžice. Po první sklizni se rostlina snaží se rozkošatit. Tomu musíme zabránit řezem. Čím necháme více výhonků tím budeme mít menší růžice. Já nechávám maximálně tři výhonky u velké rostliny. Bydlím u Semil a ješte mám na zahrádce slušnou úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 25.10.2008 9:26

Zřejmě bydlíte v chladnější oblasti. U nás to takto nejde. Nebo máte nějakou odrůdu, která nevykvétá?  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.61 (?), 7.10.2009 8:58

Ja mam trochu iny problem. Brokolicu pestujem na neskorsi zber - v oktobri. Vysadzam ju v lete. Avsak t.r. mi este nezakvitla, je krasna, ma bohate a zdrave listy, len nevidno kvet. Kde je problem? Dakujem,  Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.6 (?), 22.10.2009 21:02

Brokolici moc nemám rád tu nechám manželce. Já si nechám ten klacek pod růžicí,  ten oloupu a konzumuji,  je to lepší nez kedluben.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika