Mravenci na kořenech kedluben



host - 96.154 (?) 
29.4.2009 8:15, zobrazeno: 12817x

Dibrý den, na kořenech kedluben se mně hemží mravenci a patrně buďto vlivem jejich kyseliny, nebo tím, že kořeny žerou, celá rostlinka uschne. Občas se na kořeni objeví i malá bílá vajíčka. Můžete mně, prosím, poradit, co s tím? Předem děkuji za radu. David Háp.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 217.106 (?), 27.7.2009 13:45

Mám obdobný problém s meruňkou a trávníkem (neusychají, ale chřadnou).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.199 (?), 30.5.2016 21:23

Mám stejný problém, mravenci si na stonku kedlubny udělají jako malé mraveniště, ta vzápětí zežloutne a uhyne. Už jsem přišla o 25 kedluben, 10 růžičkových kapust a teď se pustili i do kadeřábku. V drogerii mi doporučili sprej proti mravencům - bohužel nulový výsledek.Neví někdo, co dělat? Díky.Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 31.5.2016 13:00

A není to spíš tak, že máte kořenové mšice a mravenci jen na ně nanosí hlínu jako kryt? Tomu by odpovídaly i ty bílé chumáčky. Ale čím se jich zbavit moc nevím. Občas s nimi taky bojuji na mrkvi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.249 (?), 31.5.2016 13:18
Mne napadla korene hlubovin kvetarka kapustova, male biele larvy, a pozorujem aj mravcoch pri napadnutych rastlinach, zrejme tie mravce su sprievodny jav. Dufam, ze to nepostihne vsetky rastliny. Odporuca sa zalievka, basudin, diazol, ale tie sa uz nevyrabaju. Ani nemam velmi zaujem liat ku korenom chemiu, ked uz sa budu tvorit hlavky, tak neviem co s tym?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 31.5.2016 15:13

Květilka zelná preferuje mezi košťálovinami zejména květák. Není nutné chemii doslova lít na rostliny, stačí omezit postřik jen na minimum ke krčku rostliny. Jakmile vám ale začne nějaký květák uvadat, je vhodné preventivně ošetřit všechny. Jinak nemusíte sklidit skoro nic. Mravenci ale s květilkou zelnou nespolupracují. Ti spolupracují s mšicemi, které mohou parazitovat na krčcích zejména kedlubnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.199 (?), 1.6.2016 6:52

Vše jsem zkontrolovala jak mi kedlubničky začaly uvadat.Žádné mšice, nic podobného.Sousedka má podobný problém s jahodami, udělají si na krčku jahod mraveniště a to je konec. Zahradu máme přes 30 let, vždycky všechno v pohodě do doby, než si další sousedka zásadně usnadnila práci - téměř celou zahradu pokryla foliií, na ni navezla kůru. A mravenci našli skvělé útočiště, k nám chodí pro zábavu.smiley  Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.4 (?), 1.6.2016 9:54

V malém se to dá řešit i tak, že rostlinu vyrýpnete osprchujete kořeny a do mraveniště nalijete celou konvici vroucí vody. Ale pokud jsou mravenci jen průvodní jev, nastěhují se vám tam jiní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.199 (?), 2.6.2016 0:06

Asi s tím nic nenaděláte.,Já jsem zkusil najít hlavní úkryt mravenců - měli ho pod všemi dlaždicemi v chodníku, které byly pouze volně ložené.Všechny jsem odkryl, prolil vřelou vodou, mravenců ubylo ale konec ještě není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika