Mala brokolice kvete



Stránky: 1,  2   
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?) 
10.6.2016 22:22, zobrazeno: 10644x

Dobry den, potrebovala bych poradit. Zasadila jsem asi nekdy v kvetnu sazenice brokolice ven. Stale nejsou moc velke, asi 15 cm a uz kvete. Je to maly kvet, v prumeru asi tak velky jako kdyz se spoji ukazovacek a palec. Proc se tp deje? Jak to ucviknu, uz tam zadna dalsi ruzice nebude, jen nejjake malinke bocni...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 11.6.2016 8:32

Brokolici se mi daří lépe na podzim, asi na ně bylo už dost teplo. Převážně br. Vitamina měla malé růžice a brzo vybíhala do květu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6450) - 9.135 (?), 11.6.2016 9:02

Těžko říct, co se jí nelíbí. Opravdu kvete, tedy otevírají se poupata? Výsadba v květnu není nic neobvyklého. Když počasí dovolí, vysazuju od 20 dubna. Možná špatná odrůda. Loni byla ta samá a v pořádku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 21.7.2016 22:53

Dobry den, nevim, zda loni byla ta sama odruda, kupovala jsme v zagradnictvi. Na tom slunecnem miste jsem je mela poprve. Vetsinou jsem je daval do skleniku nebo pred a tam je vetsinu dne stin... tam to bylo ok, mozna az na par sazenic. Ale letos katastrofa. Primo nezacly hned kvest, ale poupata nedrzela uz pohromade a ruzice tam byla moc brzo. Fakt nevim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6450) - 9.135 (?), 22.7.2016 7:59

Letos není brokolicový rok. Jindy touto dobou sklízím brokolice jak z hypermarketu, letos se mezi listy krčí malinký chomáček květů. Spusta rostlin má zakrnělý vrchol a žádný květ. Ani listy nenarostly jako jindy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 22.7.2016 8:29

Brokolice potřebuje spoustu vody, podobně jako květák. Vadí jí i nízké teploty po vysazení, též skoky v teplotách "nastartují" tvorbu malých hlaviček a z nich květů a ne velkého květenství, které obyčejně sklízíme. Rostliny mají třeba jen 10-15 cm a už tvoří drobná květenství. také je možné, že rostliny navštívila květilka. Květák miluje, třeba jí chutnají v době nouze i brokolice. Pěstuji obyčejně odr. Calabrese, ta dělá jednu větší a pak až do zimy menší postranní růžičky, u ní to poškození terminálu způsobí to, že ty postranní jsou menší. Řekl bych, že starší odrůdy (ne F1) mají větší toleranci k výkyvům v teplotách i vlhkostních poměrech. V těch vedrech by to mohlo mít spojení s poruchou přísunu K, P, fyziologickým nedostatkem stopových prvků. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6450) - 9.135 (?), 22.7.2016 8:36

Možné je lecos, vodu vylučuji. Nízké teploty řekl bych taky, když je dobré počasí, sázím na záhony i po polovině dubna pod netex a výnosy jsou vysoké. Možná ty nové hybridy jsou opravdu choulostivé, mně se kdysi velmi osvědčily Kermit a Corvet, ty už nejsou. Ostatní vlivy neřeším. Mám zkušenost, že každý rok se na zahrádce zeleniny daří něco více a něco méně. Letos to odnesla brokolice. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 22.7.2016 9:20

Loni byly krásné brokolice a žádné cukety. Letos brokoli nestojí za nic, zato cuket je nevídaně. Ten nahoře si s nama hraje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6450) - 9.135 (?), 22.7.2016 9:39

Podobně u nás, já jsem taky loni sklidil cuket jen několik, tykev dokonce nevyrostla žádná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 22.7.2016 9:43

Když bych si měl všimnout toho co neroste tak jak vloni, tak mi letos nevyšly moc dobře ani saláty. Letní odrůdy šly hodně brzo do květu, kvete i ledový. Solidní byl hrášek, kedlubny popraskaly po kroupách, ale jíst se daly, vodnici dost žere květilka. Solidní jsou i košťáloviny, na brokolici z pozdní výsadby se podívám odpoledne. Fazolky, řepa, celery (obyč. i řapíkatý) jsou pěkné, cukety už asi budu s potížemi rozdávat. Když jezdily děti na tábory v této době, byl pro nadprodukci odbyt, ale letos už jsou zpátky... Majoránka už se po kroupách nevzpamatovala. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika