Květák a Brokolice



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Pepsin - (7) - 205.35 (?) 
11.7.2013 22:55, zobrazeno: 37531x

Prosím, o zkušenosti s pěstováním těchto plodin, nedaří se mi je vypěstovat, květák nemá správnou hlavu ani brokolice, přitom listy nádherné???

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 11.7.2013 23:16

Květáku chybí molybden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 221.3 (?), 12.7.2013 10:01

Možná měly při tvorbě "hlavy" málo vody, možná bylo velké horko, možná měly v danou chvíli méně těch správných živin (včetně stopových prvků). On je v současné době na dosti místech problém třeba i s nedostatkem síry v půdě. Abych se něčemu takovému vyhnul, raději pěstuju na zahradě starší prověřené odrůdy, protože si myslím, že i bez špičkové péče dají slušný výnos. Když jsem sázel nejlepší odrůdy (pěkná sadba od profesionálního zahradníka z Polabí) v Táborské pahorkatině, nedopadalo to občas nejlíp.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6450) - 14.199 (?), 12.7.2013 11:00

Zajímavá myšlenka, s tou sírou. Vždy jsem se u nás snažil používat spíše hnojiva bez síry, kvůli kyselým půdám. Rostlo to sice, ale žádná sláva. Přírůstky malé. Pak jsem tu ve fóru přečetl příspěvek o síranu amonném a loni a letos jej zkusil. A světe div se, najednou začalo vše přirůstat jak podle knížek. Takže pro mne je síran amonný zázrak a pro základní jarní hnojení nepostradatelný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
janko5.5 - (37) - 234.150 (?), 12.7.2013 11:16

Mne sa tohto roku podarilo vypestovať farebne karfioly zo začiatku sa mi krutili listy ale začal som ich hnojiť z vyzložkovým hnojivom napr. Harmavit, Cererit... A po dobrých radách od člena na zahrada.cz som postrekoval decisom ew 50 a teraz už mam male kvetaky mam filovy, zelené, biele, orandžové

Fialový kvetak
Fialový kvetak
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.192 (?), 13.7.2013 8:38

Nemohl byste se podrobneji podelit o zkusenosti se siranem amonnym? V jake davce, jake rostliny a v jakem obdobi hnojite? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6450) - 9.2 (?), 13.7.2013 9:22

Dávku nevím, hnojím jen zjara na začátku vegetace, v podstatě všechno, stromy, keře, trvalky, trochu zeleninové záhony. Tam dávám přednost hnoji nebo kompostu. Zapravuji do půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.192 (?), 13.7.2013 10:45

Orientacni davkovani je na obalu. Taky je tam napsano, ze velmi vyhodny pro pestovani brambor a plodin vyzadujicich vysoky obsah siry - cibule, kostalova zelenina, kren. Spis bych tedy cekal ty zeleninove zahony. Na kerove a drobne ovoce (jahody) se mi doporucena davka zda prilis vysoka (20g na m2 pri 20% obsahu dusiku). Pestujete a hnojite jim brambory ? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6450) - 9.2 (?), 13.7.2013 14:30

Brambory nepěstuju. Mně se síran osvědčil právě pro přihnojování stagnujícíh ovocných stromků a keřů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 221.3 (?), 16.7.2013 13:31

 Na jaře před kvetením, nebo po ořezání listů u jahodníku bych se nebál. U rybízu do konce července též ne. U brambor bych se síranem amonným váhal. Ve škole jsme se učili, že tahle forma dusíku u brambor může mít za následek vyšší moučnatost, než je u dané odrůdy běžné. Asi jen při první okopávce a pak už jen draselnou sůl, když dusík tak ledkový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika