Jak ochránit zelí před běláskem zelným?



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?)
25.8.2014 6:59

Příspěvek od Mimmo neříká, jak tu informaci využít a kde najít prdátora. Používám podobně jako RR. biologickou ochranu pomocí rehka zahradního nebo domácího či jakého s oranžovým ocáskem. Dvakrát zahnízdí za podbitím okapu, musím vydržet když mlátí hubou že nemůže krmit když chodím po dvoře a pak už jen celý den stráví celá rodina v zelí. Výhoda je, že nikam neutíká jako sýkory, drží se na místě. Hlávky jsou sice požrané, ale ne sežrané a mám to bez chemie. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
flint madox - (22) - 249.32 (?), 6.7.2014 22:32, zobrazeno: 14382x

Má někdo zkušenost jak ochránit zelí před běláskem kromě chemie a sběru vajíček?Jak dlouho trvají nálety běláska?Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 7.7.2014 6:31

Kdysi existoval přípravek Bathurin, relativně nechemický (bakterie). Dnes nevím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 65.132 (?), 7.7.2014 11:20

Jenom pro zajímavost (nevím, zda to pomůže v boji). Bělásek zelný je v první generaci poměrně vzácný motýl a v květnu se dá najít spíš jen vyjímečně a obvykle mimo zahrady (louky). Další generace napadají monokultury a masově se množí. Tím stimulují přirozené predátory, kteří parazitují v housenkách. Zkoušel jsem před 3 roky začátkem září nasbírat a otestovat housenky. Vajíčka jsou úplně zdravá. Maličké housenky (1 cm) ze zahrady byly už z 50% napadeny parazitem. Dvoucentimetrové housenky byly napadeny skoro ze 100%. Z žádné napadené housenky se nevylíhne zdravý plodný motýl. Většinou je housenka nebo kukla brutálně rozežrána během 10 dní. Na jaře na zahradách nebývají žádné živé kukly.Třeba tuto informaci někdo využije k nechemické ochraně.

KUKLENI ZDRAVYCH HOUSENEK
KUKLENI ZDRAVYCH HOUSENEK
KUKLA detail
KUKLA detail
IMAGO pro makro foto
IMAGO pro makro foto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 7.7.2014 13:36

Nebo si můžete na zahradu nalákat smečku sýkorek (uplácím je zbytky koláčů apod...) wink

Loni jsem je několikrát nechtěně vyplašila z růžičkové kapusty... hodovali na housenkách bělásků yes. Měla jsem to úplně bez práce a bez postřiku.

Škoda že také nežerou molice...sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 24.8.2014 21:49

Používal jsem Biobit s úspěchem. Prý ho EU zakázala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 25.8.2014 6:59

Příspěvek od Mimmo neříká, jak tu informaci využít a kde najít prdátora. Používám podobně jako RR. biologickou ochranu pomocí rehka zahradního nebo domácího či jakého s oranžovým ocáskem. Dvakrát zahnízdí za podbitím okapu, musím vydržet když mlátí hubou že nemůže krmit když chodím po dvoře a pak už jen celý den stráví celá rodina v zelí. Výhoda je, že nikam neutíká jako sýkory, drží se na místě. Hlávky jsou sice požrané, ale ne sežrané a mám to bez chemie. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 253.178 (?), 18.9.2014 14:01

Já jsem letos přikryl košťáloviny sítí proti ptákům a zdá se, že to velmi pomohlo. Bělásků létalo kolem dost, ale na zelíčko ani kapustu se nedostali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.252 (?), 19.9.2014 22:27

Pozoruji že červenou formu koštálovin bělásek zelný nenapadá, vedlejší zelená je dosti napadána. Ale až ted od září, jinak celé léto byly koštáloviny atakovány jednotlivými zelenými housenkami běláska ŘEPNÉHO, neplést s davovým černě pruhovaným běláskem zelným...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 27.9.2014 23:03

Letos bylo vidět bělásky, ale zelí jsem napadené neměl. Přisuzoval jsem to molici vlaštovičníkové. Zelí bylo dost napadeno molicí.Nic na ní nepomáhalo. Tak nevím, jestli bělásek nejde kde je molice a nebo nemá rád toto zelí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?), 13.10.2021 14:36

poslední vylíhlé housenky běláska se činí na zelí a pekingském zelí. Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika