Bio zelí



František - (26) - 218.135 (?) 
6.9.2017 14:42, zobrazeno: 3047x

Pokúsil som sa vypestovať bio zelí. Na začiatku pri malých sadeničkách som musel 2 krát použiť postrek. Bola napadnutá malými cicavými voškami a bioprípravky mi nezaberali. Nemáte s tým skúsenosť? Minulý rok som chcel kúpiť biozelí / slov. biokapusta / ale nikde nablízku som ju nemohol zohnať. V Bratislave bola dovezená z Rakúska ale to mám dosť ďaleko.

Moja babka mi tvrdí že na podzim otrhávali vonkajšie listy a nechávali iba "hlávky" zelí. Nikde v literatúre som to nenašiel neviete o tom niečo?

Dík za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 68.213 (?), 6.9.2017 15:16

Co si představit pod pojmem bio zeli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.170 (?), 6.9.2017 15:58

Košťáloviny patří k nejnáročnějším zeleninám co se týče ochrany. Zelí, kapustu a květák pěstuju z ranné výsadby. Tzn. brzy vysázím a nakreju bílou netkankou. Rostliny urostou a jsou chráněny před škůdci. Když netkanku sundám, nejsou ještě bělásci. V létě sázím třeba kedlubny, kde mi poškození listů tolik nevadí.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
František - (26) - 218.135 (?), 8.9.2017 13:38

Pojem biozelí alebo značka bio je podľa noriem a každý štát ju má nejako definovanú. Základné pravidlo: nepoužívajú sa pesticídy a chemické hnojenie ale iba prírodný hnoj a postreky na prírodnej báze kde je na nich uvedené že sa môžu používať v bio poľnohospodárstve. Pričom pôda musí spľnať tieto podmienky viac ako tri roky. Bežne si kupujem biobanány, biocestoviny,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika