Bio zelenina bez škůdců v obchodech?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 45.252 (?) 
9.9.2014 20:19, zobrazeno: 17562x

Je mi velmi divné jak může být tzv. bio zelenina v obchodech tak zdravá a bez škůdců. Vemte si zejména koštálovou zeleninu značně napadanou stovkami molic, či housenek bělásků, či mrkev provrtanou červy květilky či jak se jmenuje atd. atd. Jak to vidíte vy?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 9.9.2014 20:29

Myslím si, že si to každý pěstuje jek chce... není žádná kontrola. Je to podle mne tahání peněz, jak poznáte,že je to ošetřeno, nijak. Když to nebudete přehánět s NPK,tak taky ne..... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.252 (?), 9.9.2014 20:43

Já osobně jsem také nikdy žádný bio produkt nekoupil. Jen je mě velmi divné při pohledu na zeleninu na mé zahradě, která není rozhodně bio, že i přesto je třeba koštálová zelenina plná nezbavitelných molic, housenek bělásků a dokonce chlupatých pruhuvaných housenek babočky? Jak to ti bio zemědělci jen dělají že mají zeleninu prostou škůdců...)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4448) - 38.136 (?), 9.9.2014 20:58

Samozřejmě také chemii používají. Něco povolené je. Nebo to jsou tzv. noční jezdci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.132 (?), 10.9.2014 10:49

Nielen to. Mozno chemia bio produktov je nebezpecnejsia, pretoze sa pouzivaju niekolko nasobne vyssie davky povolenych chemickych pripravkov. Nabozenstvo bio organo hovori, ze sa nemozu pouzivat moderne prostriedky napr nove, vysokoucinne a pomerne selektivne organicke fungicidy, ktore maju nizku toxicitu. Alee mozu sa pouzivat len tradicne napr. mednate fungicidy, ktore v mnohych pripadoch moc nezaberaju. Aby zabrali, tak daju vyssie davky. Analogia napr. ak ochoriete na zapal pluc, tak vam nedaju moderne cefalosporiny, aby vam neublizili, ale skor tradicne tetracykliny, alebo este lepsie aby sme boli dosledni nasadia nejake pijavice, pripadne bylinkovy cajcool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.19 (?), 9.9.2014 22:40

Sám jsem ohledně ekoprodukce dosti skeptický. Mám totiž ekologický sad a nepoužívám žádnou chemii. Tudíž nemám téměř žádnou úrodu a stromy dost trpí. Každé ovoce má svou chorobu či škůdce, který nedovolí v mých podmínkách téměř nic sklidit. Snad jen meruňky plodí bez chemie, než strom zajde na moniliózu a také mandloně lze pěstovat bez chemie. HONZA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 175.210 (?), 27.5.2015 14:53

Dobry den, no ja si teda doma pestuji pouze bio. Dopada to tak, ze zalezi na roku. Na zeli a brokolici me trapi slimaci a drepcici. Ale tento rok zmizeli, takze je vse krasne. Podle me je to mozne, ale pokud ma bio farma vse perfekni, tak tomu moc neverim. Jinak pouzivam bio postrik a nebo si vyrabim podle babskych rad. Nektere funguji perfektne. Rajcata jsem ale zatim nevyresila. 3 roky se mi podarilo bez postriku, ale minuy rok vse zdecimovane, zadna uroda. letos zvazuji mozna jeden postrik. Ale asi to je na stesti i zkusenostech. Vse vsak krasne pri bio byt nemuze. napr jabka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 27.5.2015 21:31

Co se tyka stromu, jabloni, jsou sice nevzhledna a nektera se brzy kazi, ale porad jde neco vybrat. nestrikam. kdyz tak mostuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 27.5.2015 22:26

Záleží na víře. Podezřívavý člověk si dostatečně odůvodní, že eko nemusí být eko a nekoupí ho. Jiný si eko koupí i za vyšší cenu, protože si uvědomuje, že jsou s tím spojené vyšší náklady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 135.182 (?), 28.5.2015 5:44
protože si uvědomuje, že jsou s tím spojené vyšší náklady.... Opravdu si to clovek z panelaku uvedomuje nebo jen veri reklame na BIO ci EKO? A jake jsou vyssi naklady u mrkve, ze EKO ci BIO mrkev je o cca 50 % drazsi? A jakou ma cenu si obcasne koupit udajne EKO ci BIO a ostatni potraviny (maso, mouka, cukr, tez pivo) mit plne chemie?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika