Výroba výsevních proužků



Stránky: 1,  2,  3   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 150.114 (?) 
1.1.2013 19:23, zobrazeno: 26194x

Zdravim Vas, uz dlhsie uvazujem o vyrobe vysevnich prouzku, pretoze jednotenie mrkvy, petrzlenu a pod. mi stale nejde (bud toho vytrhnem malo alebo moc), Minuly rok som si kupila vysevne pasiky mrkvy, ale cena bola strasna - 5m za 1,50€ (za tu cenu kupim v lete v akcii 5kg mrkvy a tolko som snad ani nesklidila).
Preto by ma zaujimalo, ci ma niekto osobnu skusenost s vyrobou vysevnych pruzkov. Davnejsie som citala, ze by sa dali robit zo servitka/toaletaka a semena by sa lepili bielkom. Nebola tam vsak uvedena vlastna skusenost. Prosim o rady, je mi jasne, ze vyroba bude prplacka, ale da sa robit pocas dlhych zimnych vecerov (ci treba sadit "za cerstva"?)  a cas vyroby=cas jednotenia :). Diky, Adri

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 1.1.2013 20:25

Pravidelně již několik let si dělám výsevní pásky na ředkvičky. Lepím klovatinou (arabi gumou). Maximální spokojenost. Čtyři řady na šířku, na zahradě před výsevem stočím do ruličky a najednou odstřihnu celý jeden proužek. Vysévám na vodu.

    Mr Big

Semena na toaleťáku
Semena na toaleťáku
Výsev ředkviček
Výsev ředkviček
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 150.114 (?), 1.1.2013 20:32

Dakujem za info, tento rok idem do toho. Predpokladam, ze si tie pruzky mozem narobit teraz v zime. Neskusal ste aj ine zeleniny? Mrkvu, petrzlen, pripadne kalerab z priameho vysevu... Adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 1.1.2013 21:24

Když jsem ještě pěstoval mrkev a petržel tak jsem to také tak dělal. U brukví to dělám dodnes, ale ne na přímý výsev, ale pro předpěstování sadby v pařeništi- semena po 2 cm.

                    Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 1.1.2013 21:53

Pochopitelně, že v zimě. Jen je nutno uložit v suchu, klovatina ve vlhku vlhne a mohl by se ten toaleťák jak je navinutý slepit

   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 35.166 (?), 14.1.2013 21:05
Klovatinu nemám, myslíte, že Duvilaxem by to šlo? Ve vlhku by se to mohlo rozpustit, ne?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 239.101 (?), 14.1.2013 22:17

Já jsem zkoušel petržel zalepit do dvou proužků toaletního papíru. Použil jsem na to vaječný bílek, ale měl jsem problém s klíčením. Ty semínka tam byla asi moc uvězněná a loni bylo jednu dobu dost sucho a výsledek nestál za nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.7 (?), 15.1.2013 9:11

Ma napadol ten gelovy kliciaci substrat, co je aj v detskych pampers. Urobit hustu hmotu zarobenim prasku s vodou a pouzit ako lepidlo, ktore pomerne rychlo uschne. Aby to naozaj uschlo by bolo treba pouzil malinke mnozstvo.  Ked naprsi tak to nabobtna a urobi dobre prostredie pre klicenie. Inak na zahori sadia vsetko pomocou sablony s dierami. Dalo by sa spravit z dosky s nejakou vrtackou. Nerobia riadky ale sadia po jednom semene vo vzdialenosti aku potrebuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 187.246 (?), 15.1.2013 9:53

tak to je super napad ta sablona - ake jednoduche a ake prakticke!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 236.23 (?), 15.1.2013 11:07

Složení plín až tak hloubkově nezkoumám, ale klidně to zkuste a pak nám dejte vědet. Ano šablony se dají použít i některé secí strojky jsou docela přesné. U výsevních proužků jde jednak o to nemuset pak přetrhávat, ale taky o to připravit je v zimním období, kdy se na zahradě pod sněhem nedá nic dělat a na jaře kdy je hodně práce si s tím zjednodušit výsev a ušetřit čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika