Udusáváte po setí mrkve a petržel?



Stránky: 1,  2   
romca77 - (34) - 97.177 (?) 
25.5.2014 22:02, zobrazeno: 20908x

Nasela jsem několik řádků mrkve a petržele, různé druhy, ale vzešla mi jen na jednom řádku a to jen koousek. Je fakt, že mám novou půdu a tak byla asi dost vyschlá,  ale cibule ok kolem vzešla. Chci se zeptat, jak hluboko kořenovou zeleninu sejete a zda potom jen zahrnete a zalijete a nebo i udusáváte? Moje babička udusávala a vždy to bylo ok, ale nevím, zda jsem neudělala chybu, já udusávám, kvůli kočkám, aby mi do toho nelezli a je fakt, že vše ostatní jako ředkvičky, špenát, řepa atd. mi pěkně vyrostlo, jen ta kořenová ne. Díky za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 194.106 (?), 25.5.2014 22:17

Záleží, jestli máte druh půdy lehčí nebo těžší. Já jí mám spíše lehkou, snadno vysychá, na jižním svahu a proto vysévám 0,5 cm hluboko a to tak, že pouze posypu zkultivovanou půdu v řádku a udusám ploskořezem/ motyčkou nebo se po zasetém řádku i projdu. Přitlačení semen je dobré kvůli zajištění vzlínavosti vody. Přikrývám ještě bílou netkanou textílií a výsledek vzejití rostlin kořenové zeleniny už pak bývá slušný. Přišel jsem na to až po 2 letech neúspěchů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.106 (?), 25.5.2014 22:20

ještě dodám, že přes tu bílou textilii často zalévám, aby půda nevyschla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romca77 - (34) - 97.177 (?), 25.5.2014 22:24

to bude u mne taky chybka, to časté zalávání přes týden tam nejsem a mamka to nezvládá. je šílený rozdíl v tom, co jsem sázela před 14dny a pak u nás hodně pršelo to je nyní krásně nabuzené, ale mrkev byla sázená ldyž byly sucha a vody moc nedostala... a právě se mi zdá, že pod tou netkankou v kombinaci s tím udusáním to dost vyschlo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romca77 - (34) - 97.177 (?), 25.5.2014 22:22

nyní mám půdu taky lehkou, ale asi jsem to zasela zbytečně hluboko a uplácela jsem to fakt dřevěnou silnou deskou na tyčce... zkusím tedy ještě zaset znovu, je to cca měsíc co jsem sázela a vzhledem k tomu, že ty co vylezly mají cca 1cm, tak si myslím, že ty ostatní už nevylezou... ouuuuuuu, to jsem měla 3 druhy mrkve a 3 druhy petržela. jinak tu netkanku jsem na to měla taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 43.88 (?), 26.5.2014 9:47

Pro paní Romanu. Nemohli Vám vzcházející mrkev pod netkankou sežrat slimáci ? Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.177 (?), 26.5.2014 15:52

I to je bohužel možné, slimáků máme dost... ale spíše si myslím, že mi semena zaschly, protože tam byl ten škraloup.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 26.5.2014 7:53

Mně to taky neroste. Pastiňák vůbec. Znovu jsem podsela. Půda je na povrchu tak vyschlá, že utvoří škraloup, tak tvrdý, že když se rozbije, jsou to jak kusy kamene. Do toho sít je děs. A i když se denně polívá, stejně to tam vzniká. A ano, udusávám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.38 (?), 26.5.2014 8:10

Záleží, kdy jste vyseli. Kořenovka leze hodn dlouho. U nás se sází hodně brzy, hned jak se dá se zemí pracovat. Udělám, jako se píše výše: vysadím cca 0,5cm hluboko, trochu přihrnu a řádek přejdu. Ještě se mi nestalo, že by nevzešla. Krom pár míst, přes která třeba přeběhnou psy. I když je u nás hodně sucho (jihovýchodní Morava) nezaléváme. Semínka čekají, až zaprší. Není s tím dobrá zkušenost, není to totiž totéž. Dáte trochu vody, semínko vyhodí klíček, zem brzy vyschne a je po semínkunoKonvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 19.12.2014 13:36

Mrkev a petržel seju 1cm hluboko, co 10cm přidávám 2-3 semínka ředkvičky, špetkou z prstů přihrnu-zakryju zeminou, dlaní lehce poplácám a potom ještě plochou dlouhých železných hrábí křížem lehce udusám. Začátek a konec řádků mám - spíše pro sichr-vyznačen tyčkami-proutky z ořezu a střihu v sadu. DŮKLADNĚ pomocí konve zaleju, je to důležité pro sama semínka, prevence proti kočičí úlevě z mého pohledu na nevhodném místě. Dále každé 2-3 dny zálivku-pořádnou, nějaké cmrndání nestačí-opakuji, na přírodu nespolíhám. Vlastně celích asi 6týdnů pěstuju ředkvičky, asi 1krát za týden lehce okopkám. Průběžně sklízím ř. a s radostí sleduju, jak začíná kořenovka krásně řádkovat. Skalík Petr, Chropyně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika