Rozbor půdy



sargoonI - (16) - 120.249 (?) 
4.11.2018 16:37, zobrazeno: 2971x

Dobrý den, letos jsem si nechal zpracovat základní rozbor půdy. Byly zjištěny tyto hodnoty: Ca (mg/kg) 7090, CaCO3 8,2% K (mg/kg) 799, Mg (mg/kg) 330, P (mg/kg) 377.  PH/CaCl2 7,4, půdní druh střední. Zajímalo by mne, jaké jsou doporučované hodnoty pro půdu pro zahrádkaření a z čeho takové základní hodnoty vychází. Je někde uvedeno, jakou půdu která zelenina, stromy atd. optimálně potřebují. Dále bych se chtěl zeptat, jak tyto hodnoty nejlépe korigovat. Děkuji za názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.11.2018 17:28

Zahrádkařit se dá skoro v jakékoliv půdě. Vaše půda je mírně alkalická a dost výživná. Měli vám to tam připsat. Většina úspěšných zahrádkářů má půdu horší. Myslím, že by byly problémy jen s kyselinomilnými rostlinami (např. borůvky nebo Hortenzie) a ze stromů s broskvoňovými podnožemi. Při výsadbě stromků nemusíte přidávat nic, snad jen zdroj dusíku, který není v rozboru specifikován (kompost, hnůj apod.). Zelenina první trati (brambory, rajčata, papriky, okurky, cukety, dýně...) potřebuje více dusíku, např. ve formě kompostu nebo hnoje. Pokud budete jako zdroj dusíku přidávat ledek, tak spíše amonný (NH4NO3) a bez vápence. Korigování: pokud byste trval na pěstování kyselinomilných rostlin, musíte přidat rašelinu nebo lesní hrabanku. Pokud budete pěstovat broskvoně a neseženete je na mandloňové, slivoňové nebo meruňkové podnoži, budete muset kopat větší jámy a půdu upravit kompostem bez vápna. Jinak dobrý. Není však jasné jakou vrstvu ornice máte a zda je pod ní hned jíl ani jak hluboko je spodní voda. To musíte zjistit sám. Nadmořskou výšku a zeměpisnou polohu znáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.144 (?), 18.8.2022 21:51
Já jsem se dnes znovu díval kolik stojí rozbory půdy třeba jen na bor z jednoho vzorku a ten nebude pro objektivní zjištění stačit, bude jich potřeba víc z různých koutů sadu a nejen na povrchu, ale i víc do hloubky. Potom co se mně tam přehnala velká voda je všechno rozhašené a dát to dohromady bez otestování asi nebude odhadem jen tak jednoduché. Je to opravdu pálka...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika