Ozimy



host - 45.69 (?)
23.10.2017 17:57

Ano, nejvyšší čas připravit se na zimní spánek. Nebo aspoň odpočinek. Nemá smysl se teď pouštět se do nějakých větších akcí...
*
Filozofie "pohanských" Keltů byla mystická a lépe chápala povahu věcí než jejich vnější zjev. Věřili, že všechno je konečné a že svět zanikne za katastrofy, při níž se oheň a voda vymknou lidské kontrole a budou si vládnout samy.

Samhain u Keltů značil začátek doby tmy, nejistoty a zimy. Z jejích pohledu tím začínal nový rok.
Týkal se taky z "našeho pohledu" konce zahradkářské sezóny.
(Rýmovat raději nebudu protože na rozdíl od SPCH mi to vůbec nejde).

1.listopadu svátek Samhain
přichází zima
je třeba opustit přírodu
a vrátit se s dobytkem domů

Ustlat lože z obilí a sena,
třikrát zvolat Brigito, Brigito -
lože máš připraveno.
(Brigita = zosobněním bohyně rostlinstva, patronka farmářství a dobytka a jako ochranitelka domácnosti před ohněm a nehodami).

Rafael.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 157.239 (?), 23.10.2017 11:25, zobrazeno: 3131x

Pozemek, co prošel žehem, dříve než je špiněn sněhem nabyde vzhled oranice. Otázkou je: co dál, více? Vláčet, válet, osívat-čím se nyní zabývat? Má to cenu, má to smysl zatěžovat ruce, mysl, nebo radši na jar čekat, pěkně v klidu všechno nechat? Poraď Druide z Hradiště, co dělati pro příště!? SPCH

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 23.10.2017 11:34

Ozimy jsou už dávno zaseté a vzcházejí. Mám z toho vždycky dobrý pocit. Na zahrádce zoráno a pohnojeno, snáším pod střechu vše co jsem přes léto kde roztahal. V zimě já i zahrada odpočíváme a těšíme se na jaro. A už dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.69 (?), 23.10.2017 17:57

Ano, nejvyšší čas připravit se na zimní spánek. Nebo aspoň odpočinek. Nemá smysl se teď pouštět se do nějakých větších akcí...
*
Filozofie "pohanských" Keltů byla mystická a lépe chápala povahu věcí než jejich vnější zjev. Věřili, že všechno je konečné a že svět zanikne za katastrofy, při níž se oheň a voda vymknou lidské kontrole a budou si vládnout samy.

Samhain u Keltů značil začátek doby tmy, nejistoty a zimy. Z jejích pohledu tím začínal nový rok.
Týkal se taky z "našeho pohledu" konce zahradkářské sezóny.
(Rýmovat raději nebudu protože na rozdíl od SPCH mi to vůbec nejde).

1.listopadu svátek Samhain
přichází zima
je třeba opustit přírodu
a vrátit se s dobytkem domů

Ustlat lože z obilí a sena,
třikrát zvolat Brigito, Brigito -
lože máš připraveno.
(Brigita = zosobněním bohyně rostlinstva, patronka farmářství a dobytka a jako ochranitelka domácnosti před ohněm a nehodami).

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 25.10.2017 14:58

Proběhla hluboká orba-skládám ruce do klína.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika