Něco žere mrkev a petržel ještě v zemi



j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 100.238 (?) 
30.7.2012 9:31, zobrazeno: 12096x

Dobrý den, prosil bych o radu s čím vlastně mám bojovat když mi něco sklízí mrkev a pretržel se záhonu tak že kořen kompleně sežere ještě v zemi. Zůstane jenom vrcholek kořene ze kterého vyrůstá nať. Ta samozřejmě začíná po chvíli žloutnout a hnědnout. Když za to zatáhnu... nevytáhnu nic. Krtek? Hryzec? Hraboš? Záhony jsou podryté, elektronický plašič je metr od zmiňované zdevastované úrody, přímo v záhonu. Ztráty na úrodě jsou 90%! Zajímalo by mne s čím kontrétně a hlavně jak mám bojovat. Plašiče na zahradě mám už řadu let, vždy ty potvory úšpěšně udržovaly v uctivé vzdálenosti. Teď se mi ale asi nastěhovala rodina úplně hluchých potvor. Mám podezření že mi zlikvidovali i mladou švestku (píšu o tom jinde na fóru).

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.182 (?), 30.7.2012 10:08

Hryzec! Kamarádce zabral až HUBEX, který dávala po kouscích  (v rukavicích - pach) v síťkách do děr v zemi. Zabral a za tři dny byl pokoj...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.73 (?), 6.11.2012 18:12

Hryzec vodní, který decimuje stromky ožíráním kořenů a u zeleniny žere kořeny, že zůstává nať. Byli jsme s kolegou už bezradní - všechno podryté, trávník jako houba. Nepomáhaly jedy a další způsoby. Našli jsme na internetu past na hryzce - SWISS CAT - švýcarský patent.Je drahá, zdá se, že 350 Kč + 180 Kč za doplněk (sonda, vrták a vytahovač zeminy) je hodně. I jedy jsou ale drahé a v dešti se rozmáčí. Riskli jsme to a praxe ukázala, že je to výborná past. Nejrychleji jsem chytil hryzce do pasti cca 3 min po instalaci do tunelu u jabloně. Je třeba se to naučit instalovat - pěkně nepoškodit tunel, aby se chytil. Když se nic nechytí do 24 hodin, tak dát jinam. Doufám, že do roka se jich zbavím a nebo alespoň zredukuji jejich počet na zahradě na minimum. Past má neomezenou životnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika