Mrkev, ředkvička - pěstování na semeno



gazzo - (5) - 231.77 (?) 
30.4.2013 18:04, zobrazeno: 11318x

dobrý den.

zakoupil sem tyto odrůdy mrkve-Mrkev dračí a ředkvičky-Filadelfia, francouzská snídaně, a ředkvička francouzská a v sáčku sem našel zhruba po 7Ks semínek(u mrkne něco okolo 15 s) a říkám si že si je namnožím. jen sem nenašel nikde na internetu jak na to..

říkám si že když mám po pár kusech tak je mě líto to sadit a sníst..nejrači bych si je namnožil na semeno a další rok užil v hojném počtu..jen netuším kdy zasázet a jak..

děkuji za info

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 30.4.2013 19:20

Mrkev je dvouletka, ředkvička Vám vykvete hned. Nedělal bych to, pokud to dotáhnete do konce, tak budete mít osivo nevalné kvality. Co když to je F1 /to jste neuvedl/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
gazzo - (5) - 231.77 (?), 30.4.2013 20:13

právě označení F1 to nemá (měl sem za to že se to uvádí vždy)

kdo si mě říkal že mrkev roste jeden rok a když se nechá další roktak rozkvete nebo tak nějak, ale nic sem o množení mrkve/ředkve nečet.

u ředkviček/mrkve čekám že semena by měla být lepší než z jiných druhů co jsou označené F1

v balíčku sem našel od mrkve třeba jen 7 ks semen což mě dost zděsilo za cenu cca 20Kč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 30.4.2013 21:17

Mrkev nasejete, na podzim sklidíte a uložíte někde ve studeném sklepě, protože v záhonu by pravděpodobně nepřežila zimu. Na jaře zasadíte a ona vykvete. Sklidíte semena a další rok je vysejete.... Uf. Kupte si normální mrkev karotku, nasejte ji a radujte se ze sklizně. Dá se set ještě zkraje června, aby něco udělala. Pozor, ať Vás to nemate: Zkraje léta se seje raná mrkev, ne pozdní. Pozdní mrkev se seje na jaře, má dlouhou vegetační dobu, proto je pozdní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 9.5.2013 17:54

wink To je jedna možnost, snadnější je ale druhá možnost pro ty pohodlnější, prostě mrkev i ředkvičku nechat na místě do dalšího vegetačního roku. U semenaček většinou stejně rostlinu k ničemu jinému nelze použít, kořen bude zdřevnatělým a nebudou o něho stát ani králíci. Trochu jste si to s výsevem popletl, raná mrkev se seje na jaře právě proto, že je to karotka s relativně krátkou pěstební dobou, pozdní mrkve se sejí právě na podzim pro rychlejší jarní start a zkrácení jarního vzcházení. - U podzimního výsevu karotek je možné díky hybernaci semene přeskočit plodový rok a skočit přímo do semenaček. - Problematika semenářství není tak jednoduchou záležitostí, jak ukazují zklamaní zahrádkáři kterým zakoupené semeno nevzejde. I u nehybridního osiva existuje jalové semeno které se těžko pozná a hodí se spíše ke krmným účelům. Jinak hodně zdaru v amaterském semenářství,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.231 (?), 9.5.2013 21:56

25.2 Guláš v setí ranné a pozdní mrkve máte Vy, Příspěvek, který jste opravoval je dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.154 (?), 5.2.2016 11:41
V lońském roce jsem zkusil vypěstovat semeno bílé ředkvičky, nechal jsem asi 10 rostlinek na záhonku a bylo toho strašně moc.Rostliny vyrostly až do výše pasu a těch tobolek bylo tolik, že jsem většinu stejně vyhodil, neměl jsem na to nervy. Musel jsem je ale minimálně jednou stříkat, vrhli se na ně malí, kovově lesklí broučci a všechno by sežrali. Píšete, že osivo nebude kvalitní, uvidím, jak letos vzejdou a dám vědět, mám toho snad dvacet deka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika