Lepení kamenů



Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.159 (?)
20.6.2017 18:41

Zhruba před 1 týdnem jsem sáhl na ten zakrnělý stonek a on upadl. Tak jsem nad hlízolou zlomil hůl. Dnes jsem se byl podívat a z rostliny vyrostl nový, již s listem a má se k světu, již má přes 10cm. Jak jste na tom vy?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 228.200 (?), 12.6.2017 12:06, zobrazeno: 17216x

má někdo zkušenosti s lepením kamenů flexibilním lepidlem?Co nato ryby?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
host - 143.203 (?), 12.6.2017 12:06, zobrazeno: 17216x
Dobrý den, asi před měsícem jsem si koupil dvě pěticentimetrové hlízy této rostliny, ale stonky vykoukly až na začátku června. Nyní mají asi jen 1 cm, a jsou velice slabounké. Je to normální? Zatím jsou v polostínu, mají výživnou půdu a zalevám je hodně.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 12.6.2017 15:12

ja kameny co mam ve vode a co mi ohranicuji hlubsi vodu usazoval do studnicni peny, uz je tam mam druhym rokem a vsichni drzej

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.13 (?), 12.6.2017 18:44
Zkušenosti nemám, tady něco z internetu.😎 Hlízola nachová je popínavá rostlina, dorůstající výšky 2 - 3 metry. Plodí jedlá semena, až 15cm dlouhý lusk drobnějších fazolovitých semen, použití jako hrách či fazole. Vyrůstá z podzemních hlíz, které lze konzumovat, chutí jsou podobné bramborám s příchutí oříšků. Jistě není bez zajímavosti, že konzumace těchto hlíz, stejně jako brambor, má svoji tradici již po staletí a to právě v Americe, ale i Asii a Evropě. Hlízolu pěstujeme na slunném stanovišti, u opory, po které se může pnout (oplocení, pergola, konstrukce pro pnoucí rostliny). Prospívá ve výživné, propustné vlhčí zemině. Na podzim nadzemní část odumírá a rostlina přezimuje v podzemních hlízách. Tyto buďto můžeme vyrýt, částečně zkonzumovat a zbytek založit do zeminy a umístit do chladné místnosti. Hlízolu můžeme také ponechat na stanovišti (je mrazuvzdorná do -30°C, zóna 4). Apios se začíná probouzet docela pozdě na jaře duben/květen. Rostlina i pozdě ale bohatě kvete srpen-září. Tak ať Vám to pěkně vyroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.13 (?), 12.6.2017 18:49
No ještě mě napadlo, nemůžou Vám to ožírat slimáci? Je možné že rašící rostlinky vyžerou až do země, a rostlina pak musí vyhnat nové, a tímto se oslabuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.59 (?), 13.6.2017 22:10

Dobrý den,

odkud ty hlízy máte?

Já koupil jednu hlízu ze zahradnictví Krulichovi a mám stejný problém. Se slaboučkým centimetrovým stonkem mi teda rostlina už dorazila, ale od té doby (2 měsíce) se vůbec nezvětšuje. Na to, jaká to má být robustní liána, si myslím že něco je špatně. Buď prodejci nějakým způsobem namrzla nebo se nejedná o životaschopnou hlízu. 

Se slimáky problém nemá nic společného, mám je ve speciálním záhonku ohraničeném bariérou proti slimákům. Půda humózní, zalévám, ale nepřelévám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 74.89 (?), 14.6.2017 11:41
Také to mám ze zahradnictví Krulichovi. Podle angl. wikipedie by to mohlo být tím že rostlina zesílí až v dalších letech, ale stejně mi to příjde hodně neživotaschopné. Chtělo by to někoho kdo s tím má zkušenost více let. Pod povrchem půdy se objevilo u jedné z těch dvou hlíz něco jako další stonek, tak snad se to nějak vzchopí. Tu druhou včera asi opravdu něco ožralo protože je taková povadlá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.159 (?), 20.6.2017 18:41

Zhruba před 1 týdnem jsem sáhl na ten zakrnělý stonek a on upadl. Tak jsem nad hlízolou zlomil hůl. Dnes jsem se byl podívat a z rostliny vyrostl nový, již s listem a má se k světu, již má přes 10cm. Jak jste na tom vy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 100.123 (?), 23.6.2017 15:54
Ta první už taky vyjela, má taky tak 10cm a 1 list, té druhé stonek odumřel ale už se ukazuje další pupen. Mám je zatím v květináči zasazeném v zemi, aby se k hlízám nedostali drátovci a podobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.125 (?), 23.6.2017 18:23

Tak jsme se oba dočkali smiley

Jsem zvědav, jestli rostlina do zimy stihne vyrůst do popisované výšky 2-3 metry...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika