Červená řepa



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?)
15.11.2016 10:09

žlutou řepu jsme si též oblíbili, chut neni tak zemitá, je sladsi, na vynos urcite jsou nejvhodnejsi valcovite typy - Monorubra, 2kg není problém, hladke bulvy ma treba Red Shine, nicmene v tech kulatych nejsou velke rozdily, na ranost je vhodná Káhira

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
lantros7 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 91.9 (?), 14.11.2016 23:57, zobrazeno: 9978x

Dobrý den.

Potřebuji poradit, jaký druh červené řepy je na pěstování co se týká odolnosti nejlepší.

Zalíbila se mi odrůda Pablo F1,ale nevím, jak velká dovede vyrůst.

Děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 241.241 (?), 15.11.2016 8:39

Zdravím, již několik let pěstuji červenou řepu podlouhlou nebo válcovitou, letos se opravdu vydařila, některé bulvy kolem půl kila, při setí se snažíme je dávat více od sebe, abychom nemuseli jednotit. Řepa není vůbec náročná na pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.68 (?), 15.11.2016 9:00

Pablo jsem letos pěstoval. Nenáročná odrůda a velice chutná. Hmotnost největších bulev se pohybovala kolem 700 - 800 g, ale sklízel jsem i menší, podle potřeby (200 g - 400 g). Porost nebyl nijak ošetřován ani hnojen jen občas zalit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 15.11.2016 9:09

U řepy není až tak důležitá velikost, jako chuť, aby nebyla moc "řepovitá" a byla sladká, pravidelně červená bez bílých proužků. Středně velké řepy se lépe zpracují. Pokud jde o odolnost, neměl jsem nikdy problémy s chobami ani škůdci. Musíte vyzkoušet a najít si tu pravou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.133 (?), 15.11.2016 9:14

    Vzhledem k tomu, že je to řepa primárně doporučená na sklizeň malých "kuliček" na zavařování bez jejich dělení, počítejte, že naroste tak do 8 cm průměru. Asi bych se u této odrůdy bál, že pokud nebude mít stálý přísun vody, že bude trochu dřevnatětsad. Pokud chcete výnos, je podle mě lepší některá z těch dlouhých.enlightened Řekl bych, že se i lépe na zavaření zpracovávají než ty kulaté. Lépe se po ovaření loupou, je nejspíše méně odpadu (méně "hlav" a kořenových částí na jednotku délky bulvy). Když ty dlouhé nakrájíte na dílčí válečky lépe se na hranolky nebo na kolečka krájejí dál (kráječ na hranolky nebo brambory na salát, strouhání vyšších koleček na nějakém kráječi,...), výrobek je jednotnější - nejsou v něm krátké kousky z okraje kulatých a dlouhé ze středuwink.  Pokud jde o odolnost (proti čemusurprise), nejlépe na tom obecně budou odrůdy pěstované už možná stovky let - jako je Kulatá. Na výnos z kulatých Bona, z dlouhých podle toho jestli chcete dlouhou a tenčí (Alexis, Karkulka), nebo silnou a výnosnou (Monorubra). Zkuste třeba i žlutou, chutí se neliší a můžete jí dát do směsí zeleniny, bez toho, aby měla jen barvu řepy. Taky se lépe suší na platech v sušičce - nezabarví jesmiley, nemusíte je složitě odbarvovat před sušením další zeleniny či ovoce. A čerstvá šťáva z ní taky nic nezabarví (šroťák, odšťavovač,...), ani pokud jí pijete, ani při práci, při zpracování (nádobí, kuchyňskou linku,..) yes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 15.11.2016 10:09

žlutou řepu jsme si též oblíbili, chut neni tak zemitá, je sladsi, na vynos urcite jsou nejvhodnejsi valcovite typy - Monorubra, 2kg není problém, hladke bulvy ma treba Red Shine, nicmene v tech kulatych nejsou velke rozdily, na ranost je vhodná Káhira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 15.11.2016 12:04

Možná je to zbytečná polemika, ale kulaté řepy mi narůstají běžně přes těch 8 cm. Asi tak 6-7 cm měla Carcoolka, ale délku skoro čtvrt metru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika