Bazalka v květináči z marketu - přesadit, nebo ne?



host - 65.144 (?)
19.12.2014 9:06

Nevim z jake statistiky cerpate, osobne o tom pochybuji a predevsim mam za to, ze dospely clovek je zodpovedny za sve jednani, tj. i za nakladani se svymi financnimi prostredky. J.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 19.12.2014 8:47

Sice je to osobní a to nemá být. Považuju se za průměrně inteligentního. A uvedení ceny v eshopu jsem pochopil jako radu tazateli. Ten se ale na pěstování ze semen neptal. Pokud post měl být o pěstování bazalky obecně, patřil do jiného tématu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.144 (?), 19.12.2014 8:56

V prispevku nad mym prispevkem se pise, ze rostlina vyjde na stejnou cenu jako seminka, coz neni pravda. Uvedl jsem pro srovnani nejen cenu na eshopu, ale i v zahradnictvi, tak nevim, proc jste to pochopil jako radu k nakupu 1 pytliku seminek na eshopu (tam snad kazdy prumerne inteligentni obcan nakupuje s ohledem na cenu postovneho). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 19.12.2014 8:59

Je to offtopic, ale nenakupuje. Průměrný nakupující eshopu je schpen nakoupit zpoží, jehož cena je zlomkem poštovného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 19.12.2014 9:06

Nevim z jake statistiky cerpate, osobne o tom pochybuji a predevsim mam za to, ze dospely clovek je zodpovedny za sve jednani, tj. i za nakladani se svymi financnimi prostredky. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 19.12.2014 11:08

Není to žádná statistika, je to osobní zkušenost s jedním webovým obchodem a znalost obsahu objednávek. Vy pochybovat můžete, já vím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 21.12.2014 9:38

Pane PP, já Vám to věřím. Jsou dvě kategorie na které to sedí. Jedna co neřeší peníze a jde o pohodlí dodání až do domu. A pak druhá kategorie z oblastí s horší dopravní dostupností v kombinaci "na mateřské". Pak i poštovné je levnější než jet si osobně s kočárkem do kamenného obchodu nebo nechat si hlídat dítě a jet na nákupy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 21.12.2014 9:58

SfK: Ano, tak nějak. Není neobvyklá, i když ne příliš častá, objednávka zboží v hodnotě 16ti korun s dobírkou za 130.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 19.12.2014 9:16

rostlina vyjde na stejnou cenu jak semínka a nemusí se čekat až to vyroste....bože to jsou teda problémy, tak to upřesním. Semínka pořídíte za 15-20 kč, a květináč s bazalkou bývá v kauflandu za 29. A to už je v ceně i ten květináč, substrát a neumažete si ruce při výsadbě a nemusíte to 2 měsíce záélvat než to vyroste.

Jinak mě je úplně jedno jestli to máme doma nebo ne,  protože jedimé koření, které já používám je mletá sladká paprika a s tou si vystačím do všeho.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 20.12.2014 0:51

Děkuji za příspěvky. Květináč s bazalkou jsem koupil za 31Kč. Nezdá se mi to mnoho, protože nemusím čekat, až mi v domácích podmínkách v tomto období vyroste do takové výšky. Na ochucení pokrmů stačí pár lístečků a pro kozy ji opravdu nemámlaugh.  

Zajímavý postřeh jednoho z kolegů v této diskuzi, jak bazalku správně otrhávat? Mám na mysli z květináče v bytě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 20.12.2014 9:05

A co se stane, když ji urhnete "špatně"? :-D :-D :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika