Kniha o zahradničení



Stránky: 1,  2   
aurecon - (22) - 186.139 (?) 
19.6.2010 16:25, zobrazeno: 18900x
Dobrý den, jelikož jsem čerstvá milovnice rostlin a celkově zahrady, ale skoro vůbec tomu nerozumím, tak bych si chtěla koupit nějakou pěknou knížku, kde by bylo vlastně všechno. Od květin, různých rostlin, keřů, ovocných stromů a jejich roubování atd. až po mulčování apod. Víte o nějaké? Do knihkupectví se nedostanu, takže si ji musím objednat po internetu a nechci koupit zajíce v pytli.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 19.6.2010 16:53

na netu je kniha Vše o zahradě -Váš zelený rádce za 314kč zadejte si to do vyhledavače a mrkněte na ni myslím, že by se Vám mohla líbit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
aurecon - (22) - 186.139 (?), 19.6.2010 20:52
Díky za radu. Ještě mám na výběr, co mi padlo do oka, tyto čtyři knihy. Zahradník - Praktický rádce pro začátečníky i rozené zahrádkáře- 480 str., 258,- Moje zahrada - Praktické rad 280 str., 295,- Kč Naučte se zahradničit - Kompletní průvodce pro zahrádkáře 272 str., 295,- Kč Zahrada od A do Z - 7. Vydání – 479 str., 365,- Kč Má někdo zkušenosti s těmito knihami? U některých píšou takovou omáčku kolem, ale ne to, co opravdu obsahují. Máte je doma (aspoň nějakou) a jsou dobré?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.242 (?), 19.6.2010 22:22

Dobrý večer, z uvedených znám jen Zahrada od A do Z, není špatná. Já bych si vybrala (mám je a taky spoustu dalších) R. Šrot - 1000 dobrých rad zahrádkářům, případně F. Bo(přehláskované)hming, S.Peleška - 2000 rad pro zahrádkáře.  Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 19.6.2010 23:34

Ten Bohming je OK.  Je to psáno po měsících, takže když nevíte co na zahradě dělat, otevřete knihu a vždy něco najdete.

Do jedné knihy se ale všechno nevejde. Pokud máte čerstvě zahradu, doporučil bych vám jako první věc nastudovat si něco o uspořádání zahrad (Hurych, Brooks, Mareček aj.)

Jestli tíhnete spíš k přírodním zahradám tak musíte koukat zase po jiných autorech.

Také není špatné si předplatit nějaký časopis. Třeba Zahrádkář.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.216 (?), 19.6.2010 23:59

Dobrá kniha je R.ˇSrot, Rok v naší zahradě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 19.216 (?), 20.6.2010 0:11

Kniha Rok v naší zahradě od R.šrota je moc pěkně napsaná a protože je to český autor tak je to opravdu na naše podmínky jsou tu pěkné fotky a obrázky je to rozdělené po měsíci co je kdy třeba udělat vyšla, ale v roce 2004 tak nevím jestli je ještě v prodeji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
aurecon - (22) - 186.139 (?), 20.6.2010 11:54
Děkuju, mrknu se na ty tipy, co jste mi dali. Zahradu už máme právě dost starou (ještě od rodičů, ale oni se vůbec o ni nestarají, takže vypadá strašně). Já jsem si letos založila mou zahrádku s květinami (trvalky), příští rok se chystám na založení skalky a jinak máme na zahradě docela dost stromků, ale skoro vůbec neplodí. Máme tam jablka, hrušky, višni, blumy atd. No tak aby v té knize bylo, jak se starat i o ty ovocné. Vypadá to, že když si objednám jakoukoliv z vaších tipů nebo z těch mých, co jsem našla, tak asi nebudu zklamaná. Taky by mě potěšilo, kdyby v té knize bylo, jak se třeba pěstuji meruňky z pecky apod. Dnes se rozhodnu, kterou z nich si objednám a doufám, že se trefím do správné, která mi bude vyhovovat :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kudrlinka - (18) - 73.252 (?), 21.6.2010 12:38

Dobrý den, poraďte, prosím, i nějakou dobrou knihu o pěstování ve skleníku. Děkuji I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
aurecon - (22) - 186.139 (?), 23.6.2010 14:15
Nakonec jsem si objednala knihu 2000 rad... po netu, ale dnes jsem ji nečekaně viděla naživo, a jako fakt nic moc. Není vůbec barevná. Je to spíš fakt formou otázek a odpovědí, takže není ani přehledná. Takže pokud mi přijde, tak ji prodám. Zato tam byla i knížka Rok v naší zahradě a je perfektní. Spoustu obrázků, vše pěkně vysvětleno, no prostě jsem z ní nadšená :-) Stála mě 350,-. Takže to píšu jen proto, kdo se další bude rozhodovat koupit knížku o zahradničení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika