Kniha o zahrade



Stránky: 1,  2   
host - 160.85 (?) 
18.1.2010 18:54, zobrazeno: 18435x

Dobry den, chtela bych si koupit knihu o zahrade.Mam predstavu hlavne ukazky a rady pro okrasnou zahradu.Jak treba do vetsiho ostruvku seskupit jehlicnany male, velke,kere, travy a tak dale.Mam trochu predstavu, ale na obrazku by to bylo lepsi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
panidana - (29) - 96.2 (?), 18.1.2010 21:16

Dobrý den, ono je v tom těžko radit, knih o zahradě vychází tolik a každému se líbí něco jiného... Asi bych vám poradila zajít do nějakého velkého knihkupectví a prohlížet a vybírat a prohlížet a vybírat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 18.1.2010 21:46
Pani Dano-- ja jsem maniak do knih... mam ruzne bihle myslim tim vice strankove nektere pres 600 stranek---ja proste si vybiram knihy podle fotek, protoze rada fotim, tak i rada ohlizim... ale knihy bez obrazku jen psany text, tak si clovek si podle fotek muze lepe predstavit jak to vypada nebo jak postupovat... ale manzel rika, ze mi snad udela na pude knihovnu... a nejlepsi vtip je to, ze jako dite nebo stredoskolacka jsem tak knihu nevzala do ruky mela jsem problem s ctenarskym denikem do skoly..a ted se stal se mne knihomol... ale spise me bavi odborne nez nejake romance---
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 18.1.2010 21:51

v knihkupectví hodně najdete nebo na netu je plno firem, které zařizují zahrady a mají fotoalba na svých stránkách, je tam spousta inspirace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.242 (?), 18.1.2010 22:20

Nebo taky antikvariát, je-li poblíž, dají se tam pořídit i nové za slušnou cenu. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 255.14 (?), 19.1.2010 8:02
možno by bolo lepšie kúpiť si niekoľko kníh, nikdy vám nebude stačiť len jedna... ja to robím tak, že ked sa mi niečo páči, nejaká fotka na nete, v knihe, napr. zoskupenie rastlín, tak si ju čo naj... naštudujem a na to používam rôzne encyklopédie, knihy, google... a potom podľa toho sadím... skúste sa mrknúť na nete záhradnícke firmy a na ich realizácie... tam je kopu inšpirácie... i ked to zakaždým neplatí..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.21 (?), 1.6.2013 19:26

Potřebovala bych doporučit knihu o zakládání zahrady, návrhy a plány výsadby záhonů, i osázení skalky apod. Je to již delší dobu, co se mi dostala do ruky jedna perfektní kniha (ale v Irsku), s plno obrázky a detailním popisem rostlin, rozdělených podle barev, typů půdy, podnebí atd, bohužel si nepamatuji autora či jméno knihy. Nevíte prosím o nějaké dobré v češtině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 1.6.2013 20:32

Vzhledem k požadovanému obsahu knihy by vám možná vyhovovala "Zahrada od A do Z", autor Klaas T. Noordhuis. Mám doma 1.vydání v češtině z r.2004, nakl.REBO. Jestli ji jětě mají nebo jestli byla další vydání, nevím. Je to takový menší přehled cca 480 stránek wink.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 1.6.2013 20:41

Ohledně tvorby okrasné zahrady také není špatná knížka "Zahradní styly" -Fieke Dresenová, také REBO, ale je ta spíš opravdu o koncepci zahrady, různé styly zahrad a používané triky a fígle.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.21 (?), 1.6.2013 21:04

Děkuji, koukám na netu, že je ta kniha Zahrada od A do Z v prodeji, v obsahu má opravdu, co bychom potřebovali, nejlépe by bylo zajít do obchodu a prolistovat. V knihovně už jsme si všechno možné vypůjčili. Doma vlastníme docela dost knížek, např. od Brookse -  Vše o zahradě, Nová zahrada, Ta 1. zmíněná se mi líbí moc, Encyklopedie pro zahrádkáře 1,2 (pro mě moc odborné), pak mám ráda starší knihu od Čestmíra Bohma - Zahrada a její rostliny. Sháním něco s konkrétními plánky osázení, protože je velmi těžké vybrat správné místo pro určité rostliny, aby se jim dařilo, sladit je, tak aby vše působilo harmonicky... je to věda :-) Na pár let vím, co manželovi i sobě kupovat za dárky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika