Doporučíte prosím knihu specializující se na osázení květinových záhonů



Stránky: 1,  2   
host - 208.21 (?) 
19.8.2013 17:27, zobrazeno: 11881x

Zvažuji koupi knihy, která by se věnovala okrasné zahradě, převážně návodům a kompozici osázení květinových záhonů zejména trvalkami, ale i keři, tak aby zdobili zahradu po celý rok, s konkrétními návrhy. Bohužel nemám možnost zajít si do knihkupectví a vhodnou vybrat tam. Na internetu mě zaujaly knihy, které by měly tématicky odpovídat, některé však nejsou již v prodeji: Květiny v zahradě (D.G. Hessayon) 256 str., Květinové záhony od jara do podzimu (Helga Gropperová) 96 str., Zahradní květiny (Hertle Bernd) 240 str., Rozkvetlá zahrada od jara do podzimu (Gröne Hermann, Kaiser Klaus) 176 str., určitě existují další knihy k výběru, kterou byste prosím doporučili?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.52 (?), 19.8.2013 21:37

Z těch, co jmenujete, mám (a je dobrá) "Květiny v zahradě" - D.G.H.     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.52 (?), 19.8.2013 21:40

ps - ale keře ani trávy v ní nejsou, jen květiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.21 (?), 20.8.2013 6:28

Ano, tuto knihu bych moc chtěla, z edice expert a od autora D.G.H. mám už 2 knihy a líbí se mi, jak jsou zpracované. Jenže nikde není k sehnání :-(, tak hledám nějakou obdobnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.52 (?), 20.8.2013 14:02

Tak jsem zapátrala... na antikvariats.cz ji mají (ale jen to malé kapesní vydání) za 50,-Kč  wink           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.21 (?), 20.8.2013 17:58

Jé vy jste hodná paní Lído. A prosím myslíte, že to kapesní vydání má stejný obsah, nebo je zúžený? Přeci jen má o dost stránek méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.21 (?), 20.8.2013 21:16

Chtěla jsem se ještě zeptat, jestli víte o knize, která udává u květin množství odrůd, také např. kdy daná rostlina raší a naopak kdy odkvétá, zatahuje se, abych měla představu, jak působí po celý rok v záhoně. Doporučuje-li se stříhat a podobné detailnější informace. Mám doma hodně knih ze zahradní tématikou, většinou jen všeobecné, kdy je u rostlin často uveden jen požadavek na půdu a slunce. To abych spíše hledala nějakou větší encyklopedii?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.52 (?), 20.8.2013 22:59

Asi se těžko sežene nějaká kniha, kde by u všech rostlin byly uvedeny všechny odrůdy, protože neustále vznikají nové - k tomu je asi nejideálnější internet. To byste musela mít knihu třeba jen o pivoňkách nebo jen o gladiolech - a stejně by tam všechny odrůdy nebyly - a ani se běžně neseženou. Ono je někdy problém sehnat i požadovaný druh, natož odrůdu. V knihách, co mám, jsou vždy uvedeny jen něktré odrůdy. Pokud rostlina obzvášť pozdě raší (třeba až v květnu), bývá to u ní uvedeno. Jinak většina knih uvádí kromě požadavku na půdu, slunce a vláhu i výšku a dobu květu. Jak rostlina působí? Záleží také na vaší představivosti. Jednak to zjistíte časem - vždycky se přece dají přesadit, jinak zadat název a mrknout se na fotky na netu - a hned máte jasno. Dělám to také tak, když chci něco nového...          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.52 (?), 20.8.2013 22:36

Spíš je to stručnější - mám v tom malém vydání "Okrasné stromy a keře v zahradě" - D.G.H. a když jsem ji pak viděla ve velkém formátu, už jsem ji nebrala - nebyl v tom celkem rozdíl. Ale těch "zahradních" knížek mám víc, tak nějak přes metr v knihovně, takovou všehochuť wink. Ale normálně tahle malá edice Expert stála kolem 120 Kč, takže za těch 50,- to jde.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.21 (?), 22.8.2013 20:49

Na té edici expert od D.G.H.se mi líbí, že jednotlivé knihy o zahradě se zaměřují na určité téma a mohu si z nich vybrat jakou potřebuji, např. Pokojové rostliny, Ovoce v zahradě zatím vynechávám. Mě by se hodil přehled o trvalkách, letničkách, keřích, cibulovinách, travinách apod., který bych využila při zakládání záhonů. Máte pravdu, všechny odrůdy rostlin v jedné knize určitě uvedeny nebudou, ale stačily by mi alespoň ty nejpoužívanější... Škoda, že ta větší publikace od D.G.H. zatím není k mání. Knihu o květinách, bych raději nějakou obsáhlejší, lépe, aby to nebyla jen čistě encyklopedie s výpisy a fotografiemi, ale např. i návody, jaké rostliny se k sobě hodí vysadit apod. V antikvariátech online jsem narazila např. na knihy: Encyklopedie záhonových rostlin - Hanneke van Dijk (320 str.), Encyklopedie zahradních rostlin - Klaas T. Noordhuis (320 str.), ale i Lexikon trvalek -  Andrea Rausch, Encyklopedie letniček... bohužel nemohu prolistovat, tak nevím, kterou vybrat. Přemýšlím také o té obr knize A-Z Encyklopedie zahradních rostlin - Christopher Brickell, ta ale myslím obsahuje popisy i různých exotických rostlin, kaktusů apod., což nepotřebuji. Existuje tooolik pěkných knih, jakou máte lidičky nejoblíbenější, která se týká výše zmíněného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika