Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ja som minuly rok mal ceskeho Zahradkare predplateneho prvykrat a musim skonstatovat, ze stacilo. Potesila ma jedine asi prilohova prirucka o pestovani tekvic a nejake semienka. Za cenu predplatneho je to ale malo. Skutocne to nie je casopis pre co len trochu skusenejsieho zahradkara/ovocinara.

Sady a vinice a Sadar-vinar su kvalitativne vyssie, ale zeby som z nich padal na zadok tak to urcite nie. Vacsinou sa tam najde 1-2 clanky, ktore zaujmu moju pozornost, no pre moju spokojnost by som pozadoval viac. Je vidno, ze tie casopisy su zamerane hlavne na profesnych pestovatelov, ktori riesia dotacie, velkokapacitne skladovanie v umelej atmosfere apod. To mna ale sotva zaujme.

Od casopisov tohto formatu by som ocakaval clankov prezentujucich vysledky aplikovaneho vyskumu - napr. podrobnosti o specifikach rezu v zavislosti od odrody, nezavisle testovanie efektu hnojiv, testovanie druhov zeleneho hnojenia, podpnikov, odrod v roznych podmienkach, medzistepenia,... Nemyslim clanky o novych odrodach marhul, ktore su len strucne kompilaty s informaciami, ktore si najde kazdy sam na nete. Kazda odroda aspon na stvrt strany s popisom - najma - jej najvacsich negativ. Rubriku "Tak to robim ja", ktora nie je len plna vagnych formulacii ale skutocne sa v nej nieco aj do detailu popise. Clanky napr o kritickych aspektoch pri skladovani ovocia v malom  = ako vyrobit kvalitny maly sklad? Atd... 

Chapem, ze na Slovensku a v Cesku je aplikovaneho vyskumu v tejto uzkoprofilovej oblasti malo, ale to sa da vyriesit pomocou vysledkov zo zahranicia, aspon formou obsiahlejsich resersi, z ktorych si uz kazdy podla vlastneho zaujmu najde povodny obsiahlejsi zdroj.

Tejto predstave sa v poslednej dobe priblizil napr. casopis Moderni vcelar. V oblasti vcelarstva je vysledkov aplikovaneho vyskumu z SR a CR este menej ako pri ovocinarstve a navyse je to odbor ovela viac stabilizovany (kazdy rok neprichadzaju desiatky novych lini vcelich matiek ci ulovych zostav). Takze ono to ide, ked sa chce.   

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika