Usychání sukulentu



benapetito - (1) - 62.248 (?) 
22.4.2016 8:46, zobrazeno: 5770x

Dobrý den. Už, zhruba pět let chovám sukulenty a jsem asi šťastlivec, protože doteť se jim dařilo skvěle.  Zalévám je občas po vyschnutí subtrátu a v zimně asi po čtrnácti dnech. Letos mi však jeden ze sukulentů začal jakoby usychat. Uprostřed listu se vytvořil hnědý škraloup, který postupně jako by list vycucával. I když jsem list odlomila za chvíli to bylo na celé rostlině. Listy mi usychají a měknou. Navíc se zdá že to chytla další rostlina. Ta druhá se začala dokonce sklánět a všude jí raší kořínky. Je to nějaká nemoc? Poradíte co s tím?

nákaza1
nákaza1
pohled na celou rostlinu
pohled na celou rostlinu
rašení kořínku po nakažení druhé rostliny
rašení kořínku po nakažení druhé rostliny
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 244.99 (?), 22.4.2016 8:57

Mně ty Vaše krasuly příjdou celkem v pohodě, to že list změkne a odpadne je reakce na málo vody a je u tlustic běžná. Naklánění nových,  rychle narostlých stonků s těžkými napitými listy je rovněž normální, kořínky v paždích listů dělají běžně, zvláště ve vlhčím prostředí. Moc se mi nezdá ta nádoba, ze které rostou, mají tam dostatečnou drenáž a odtok přebytečné vody? Obecně platí zásada, čím méně světla a tepla, tím méně vody. Dlouhé tenké výhony je dobře zaštipovat za 2 nebo 3. listem, zesílí a rostlina vypadá lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika