Opuncie - choroba



Stránky: 1,  2   
Kacisek - (3) - 68.249 (?) 
30.6.2010 12:57, zobrazeno: 22372x

Dobrý den,

před pěti lety jsem si přivezla z Elby jeden "list" opuncie, roste docela pěkně, letos se mi ale na ní udělal jakýsi tmavě hnědý až černý povlak, jde to nehtem seškrábnout ale stejně tam zůstane po tom světlejší flek. Každé léto jí mívám venku. Přez zimu na schodišti na velkém okně, kde je teplota tak do 25st.

Nevíte někdo co by to mohlo být??

Dík moc za každou radu. Nerada bych o opuncii přišla, je to moje srdeční záležitost... 

Choroba na listu opuncie
Choroba na listu opuncie
Celkový pohled na opuncii
Celkový pohled na opuncii
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 30.6.2010 13:37
zda se mi to, nebo je ten substrat mokry / vlhky? :-o Ja bych zvazil rozmnozeni opuncie do noveho substratu prostrednitvim tech dvou rizku, jako backup, ale snad Vam poradi nekdo neco lepsiho.Opuncie vypada nadherne :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 30.6.2010 14:17

Já jsem si taktéž,,kousek" opuncie přivezla před mnoha lety s Tuniska, ale tak krásnou ji nemám, moje je neduživá chudinka - ještě dnes to změním! Nechala jsem ji u mamky, která ji nemá ani na sluníčku a ještě ji přelévá. Po zimě vypadala (to poškození) stejně jako ta Vaše. V Tunisku rostla opuncie v hlíně, která se ze všeho nejvíc podobala kopanému písku - spíš to byl jen takový prach. Kaktusáři budou vědět víc, ale myslela bych také míň zalévat a substrát s větším podílem písku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kacisek - (3) - 68.249 (?), 30.6.2010 17:03

Jenže kdo má tuhle obludu přesazovat??? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 30.6.2010 17:53

Hlavně ani nevím jak Ono se ta,,pádla" dost odlamují. Jinak vím, že kaktusáři chytají větší kousky mezi dva polystyreny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kacisek - (3) - 68.249 (?), 30.6.2010 18:20

Já včera přesazovala dva jiné kaktusy, vždycky vezmu celé noviny, omotám kousek tam kde to budu brát do ruky a pak ještě rukavice. Jinak ta opuncie mi příjde dost pevná na to že by se měla lámat, ale váží asi 10kg... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 211.46 (?), 19.11.2010 14:52

Dobrý den, tomu říkáte obluda??? Já mám doma také několik opuncií, znichž jedna měří do výšky asi metr a obvod jsou asi 2metry. Přes léto ji mívám ve skleníku a na zimování ji přenáším domů.Jestli vám to usnadní přesazení tak vás ujišťuji, že přesadit takového drobečka je proti přenosu mé opuncie procházka růžovým sadem.host... ale jinak souhlasím, je fakt pěkná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 211.46 (?), 19.11.2010 14:54

Ddobrý den myslím že ulomit nepůjde, zkuste to nožíkem, opuncii tím nepoškodíte a tolik se nepopícháte. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.98 (?), 6.2.2011 10:17

Dobrý den, jedná se v našich končinách o zcela přirozený fyziologický jev. Skvrny se tvoří zejména na straně odvrácené od slunce. Lepšímu vzhledu rostliny prospěje dostatek světla, živin a vydatná zálivka v době vegetace. Vyrostou nové články, které přispějí k větší estetičnosti rostliny. S pozdravem Petr Koupelka

Opuntia robusta
Opuntia robusta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.58 (?), 4.2.2013 11:05

Zdravím. máme stejný problém. pokud se tedy jedná o zcela přirozený fyziologický jev, tak čeho? Jak tomu zamezit? Lze uvésr podobu po původního stavu?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika