Nemoc listů tlustice



host - 220.40 (?) 
8.5.2017 16:15, zobrazeno: 11879x

Dobrý den,

dneska při zalévání jsem si všimla podivných listů na mé Tlustici, mám ji několik let a tohle se mi ještě nestalo.

Listy měly kousek od stanku podélný hnědý "srup" a jeden list nejspíše z tohoto důvodu praskl. Toto se mi ještě nestalo. Na rostlině jsem neviděla žádné broučky nebo povlak, vypadala až na těchto pár listů normálně.


Přikládám foto

a prasklý list

Všechny napadené listy (cca 10-12) jsem otrhala a vyhodila.
Díky všem, co poradíte.
Katka

foto listů
foto listů
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.35 (?), 8.5.2017 21:42

Bylo to nějaké poranění, které se zajizvilo stroupkem... Na nemoc to nevypadá.  Nemáte třeba kočku? Mohla na rostlině třeba honit nouchu a list seknout drápkem.. Můj kocour doma mouchy honí wink.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.40 (?), 9.5.2017 15:29

díky za tip, kočku doma nemáme :) nevadí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sajka - (1) - 208.178 (?), 25.6.2017 13:05

Dobrý den,

všimla jsem si na tlustici zvláštních fleků a jakoby okousaných částí. Přitom okem nevidím žádné potvůrky, které by si na rostlince pochutnávaly. Nevíte o co může jít a jak proti tomu zasáhnout? Je to zatím jen na těchto pár listech, jinak rostlinka nechřadne a roste dál.

Děkuji.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 195.196 (?), 12.7.2017 22:23

hoj, nejde o skodcu, biele skvrny vznikaju pri zalievke tvrdou vodou, odporucam pouzivat dazdovu vodu alebo si vodu prevarat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 73.226 (?), 9.6.2021 11:35

Dobrý den,

mám podobný problém. Listy tlustice na vrcholku postupně odumírají, ale nevidím žádné broučky nebo něco podobného. Tlustici mám v kanceláři na okně a potřebuje radikální řez je to takový chudáček. Můj home office se na ní hodně podepsal.

Přikládám foto.

Díky všem co poradíte

Alžběta


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 9.6.2021 20:17

Většina problémů pokojových rostlin souvisí s vodou-buď je jí málo, nebo hodně-co je to ve Vašem případě? Taky naznačujete potřebu ubrat materiál-pokud máte s tímto postupem dobrou zkušenost, tak jej zopakujte. Nabízí se i malá pěstební nádoba, vyžilý pěst.substrát-hlad?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika