Výsev kaktusů



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?) 
5.1.2011 19:07, zobrazeno: 6428x

Prosím o radu ohledne semen kaktusu, jedna se mi hlavne o to, jake druhy rychle rostou od vysevu po male semenacky (1,5cm) a hlavne aby to byly snadneji pestovane druhy, naroky ruz.kaktusu snad i ovladam, ale rychlost rustu jednotl.druhu neznam - jako napr.Gymnocalycium - maji jak mala tak velka semena, ale nevyznam se presne v tom, diky za pomoc!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 5.1.2011 20:01

Z běžně pěstovaných druhů dobře klíčí a velké, rychle rostoucí semenáčky mají astrofyta, velkosemenná gymnocalycia, ferokaktusy a většina mamilárií - ne velkokvětých, ale těch s věnečkem drobných květů. Také aylostery a rebucie, i když mají semena menší rostou rychle a mohou vykvést již druhým, třetím rokem - to je mezi kaktusy rekord. Rychle rostou také semenáčky sloupovitých - cereusovitých - kaktusů a mým rekordmanem byly semenáčky listových kaktusů rodu Epiphyllum, do roka měly přes 5 centimetrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 5.1.2011 20:23

a mohu jeste poprosit, jaka Gymna s velkymi semeny byste mi doporucil?diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.235 (?), 14.4.2011 16:52

Velká semena má G.denudatum, dobře roste G.ferrari a radost z výsevu udělá kromě výše zmíněných p.Jančou také echinicacstus grusonii

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 14.4.2011 17:34

perfektne mi tedy vyklicily Notocactusy..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KarolinaSt - (1) - 43.130 (?), 18.11.2011 4:27

Já mám snad už patnáct let kaktus, který má kolem sebe malé kaktusy, všechny jsem od něj oddělala a zasadila samostatně... skoro všechny se chytli a rostou. Je to tak dobře? S teď už má kolem sebe zase nový miminka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika