Jak zachránit kaktus



Stránky: 1,  2   
Menagramo - (2) - 165.56 (?) 
29.9.2015 22:38, zobrazeno: 25263x

Prosím o pomoc, začal mi odspoda plesnivet kaktus a plisen ze rozlezla téměř po celém jeho obvodu... začíná být plesnivý skrz naskrz... prosím o radu jak takto postižený kaktus zachránit... 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.131 (?), 29.9.2015 23:21

Jestli je v těch místech měkký, tak jedině odříznout dosud zdravou část, nechat ji pár dnů zaschnout a pak ji nechat znovu zakořenit.

Po odříznutí zdravého vršku doporučuji mu trošku seříznout hranu kolem dokola, jinak se při zasychání otáčejí trny dolů. Před zasazením je dobré ho nechat pustit "čekací kořínky" (viz fotka z netu).           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Menagramo - (2) - 165.56 (?), 29.9.2015 23:48
A jak dlouho by takove zasychani po seriznuti melo trvat? Chapu to dobre, ze pri tom zasychani byl mel vypustit cekajici korinky? Jsem v tomto smeru celkem amater, tak se nezlobte za asi hloupe otazky :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.46 (?), 30.9.2015 7:26

Nejsem kaktusář. Jeden měl velmi nepravidelný růst, sem tam se vytahoval a pak se začal ve spodní části ohýbat a černat. Tak jsem jej nad tím černým uřízl a seřízl hranu do mnohostranného komolého jehlanu. To bylo někdy koncem května loni. Až do podzimu byl v přístřešku venku. Na seříznuté poše se objevily trhlinky a z nich čouhaly špičky kořínků a ostny úplně změkly. Co s ním, na krku zima. Zabalil jsem ho do novin a pověsil na hřebík nad schodištěm do sklepa.Přes zimu je tam téměř nula. Na jaře Jsem toho chudáka měkkého zasadil a světe div se. Kaktus ožil, začal se zvětšovat, během krátké doby zvětšil svůj objem nejméně dvakrát a bohatě kvetl. Jsem zvědav, jak přežije nastávající zimu. Pokud máte podezření na nějakou plíseň, neváhal bych s ošetřením proti ní. Ať se daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.177 (?), 18.6.2019 11:31
Prosím, pomoc! Kaktus po 9 rokoch mi začal nejako chudnúť a hnednúť. Má na sebe veľa takých vybežkov a na ho chcem zachrániť, len neviem, ako. Čítala som niečo o rezaní a sušení... Pomoc 😢 Takto vyzeral predtým, teraz je chudší a hnedší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.140 (?), 18.6.2019 13:16

Pro 227.177 smiley

Kaktusu nic není, je OK. Ty "výběžky" jsou mladé rostlinky, kterými se množí. Pokud ho chcete namnožit, tak opatrně odloupnout větší výhonek, nechat do druhého dne zaschnout a pak zasadit do země. Zalévat opatně nejdříve tak po 7-10ti dnech.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 30.9.2015 7:44

Klidně až do jara - až vykouknou ty čekací kořínky. Potom jej postavte (nezahrabávejte) třeba na květináček naplněný antukou. Ony ty kořínky zapustí samy. Zalít opatrně, spíše tu antuku jenom zvlhčit. Teprve až kořínky zapustí a kaktus bude "držet" zalít teplou vodou na tělo kaktusu, nechat protéct a přebytek z misky vylít. Nesmí stát ve vodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 198.112 (?), 30.9.2015 8:40

...vraj kaktusy sa nemaju polievat, iba raz za cas, mozno za mesiac, poriadne zliat vodou. Kedze maju dobry substrat, prebytocna voda odtecie a nehrozi ziadna pliesen. Kaktus ma byt vo vlhkom substrate par hodin po tom zliati ale potom tyzdne ci mesiac v suchu a plesniviet by nemal. Pospominajte, ako ste kaktus polievali, skontrolujte substrat. Niekedy chomace podobne plesni tvoria aj skodci, pozrite ci tam nahodou nieco zive neleze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 198.112 (?), 30.9.2015 11:11

tu je obrazok hmyzu na kaktuse co vypada ako plesen

Cochineal Scale on Cactus (plus…)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.131 (?), 30.9.2015 12:58

Naprostý souhlas - teplá voda musí být teplá jen mírně, abyste ho pak neopařil wink.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika