Jak pestovat opuncii ze semene?



radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?) 
19.7.2010 16:04, zobrazeno: 5702x
Tak jsem kolem 02.05.2010 zasadil pres 100 seminek Opuncie z Tesca a asi 60 seminek smesi mrazuvzdornych opuncii ze severni ameriky (koupene v CR), obe separatne do metrovych truhliku, tu z Tesca jeste navic do maleho akvaria a do kybliku od KFC.Vse jsem prikryl igelitem ruzne zaleval (obcas vice, obcas mene, kdyz bylo pod igelitem vlhko tak skoro vubec) a zatim nic.Vpodstate byly ruzne denni i nocni teploty, ruzna vlhkost a ani tuk :-(Mate nekdo zaruceny postup jak probudit opuncii k zivotu? Nebo mam smulu a musim proste pockat az opuncie premrzne pres podzim a zimu a doufat ze se na jare probere? Nebo delam neco spatne ci je prilis brzy?V zahradnictvi kde jsem semena kupoval me rikali ze to potrva tak 2-3 mesice spis :-o
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 23.8.2010 23:30
Tak mam asi 5 malych kaktusu, nebo spis klicku co se zacinaji menit v kaktus.Nejlepe se darilo v kybliku od KFC, tedy voda se casem prokousala skrz papirovy kyblik, nicmene vetsinu casu byl prikryt prusvitnym igelitem tak, ze malymi dirkami v nerovnomernem prykryti prochazel vzduch, takze tam bylo teplo a vlhko.Vlhko nemizelo, jelikoz se vodni pary usazovaly na igelitu.Dale nejake to seminko vyklicilo v akvariu.Stejny pripad, s tim, ze tam byly vyssi teploty a bylo temer "dokonale" utesnene".Nejhure dopadl metrovy truhlik bez prykryti.Ted jsou vsechna semena v truhliku, ktery je uplne zakryt igelitem, ale po stranach vetra.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.98 (?), 6.2.2011 10:30

U mrazuvzdorných opuncií je někdy opravdu potřeba, aby semena prošla chladným obdobím - tzv stratifikací, u ostatních druhů by to mělo být jedno. Opuncie si zachovávají dobrou klíčivost několik let. Výsev je potřeba provést tak, aby semena nebyla zahrabána pod úrovní substrátu, ale pouze přitlačena k jeho mokrému povrchu. Zkuste na toto téma najít na internetu nějakou zajímavou publikaci. S pozdravem Petr Koupelka

Semena Opuntia robusta
Semena Opuntia robusta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika