Epiphyllum - co mám dělat?



Sid - (3) - 196.23 (?) 
2.8.2014 17:28, zobrazeno: 8284x

Dobrý den, oblíbil jsem si tyto rostliny a už pár let se snažím je řízkovat a pěstovat. Sháním kde se dá, protože v obchodě se sehnat nedaj. Bohužel nemám dostatek světla v pokoji, což nejspíš způsobuje růst zůžených a ochlupených fylokladií či co to je. Mám to ostříhat nebo co s tím? A jak tomu předcházet? Pro příklad dám pár fotek, aby bylo vidět, že mi to roste úplně všude i na rostlinách který dostanu už dospělý. Na první fotce mám nejstarší rostliny a na poslední rostliny z okna na kterým se to moc nevyskytuje, takže bud je to světlem nebo nevyrovnanou zálivkou nebo nevím. Poradte prosím.





Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.88 (?), 2.8.2014 22:50

Hodně málo světla. Přes léto mohou být i venku (ne na úpalu). Pokud máte jen tuhle tmavší místnost, musel byste jim pro řádný vývoj přisvěcovat. Slabé výhony již nezesílí, jedině ostříhat.             Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 138.151 (?), 2.8.2014 23:44

Souhlasím s Lídinými postřehy a radami.

Pěknou sbírku těchto "listnatých kaktusů" mají v palmovém skleníku při zámku v Lednici na Moravě. Mají je v závěsných koších.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 196.23 (?), 3.8.2014 12:31

Díky za tip. V Lednici jsem byl už vícekrát, ale o tomhle jsem nevěděl, tak mi to třeba časem výjde. Závěsný košíky jsou ideální, ale já to bohužel nemám kam dát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Sid - (3) - 196.23 (?), 3.8.2014 7:57

Děkuju za rady, ale bohužel to asi nemá řešení. Vím, že je dobrý je dát ven na léto, však jsem se k tomu chystal už před rokem, ale to by mi nesměl otčím rozřezat a vyhodit do šrotu starej kovovej regál, takže ted to nemám kam dát. Mama furt říká, jak mi to pěkně jde a že si s tím určitě povídám, ale já moc dobře vidím, jak jsou ty kytky všechny vytahaný, pokroucený a slabý. Tak to asi budu muset rozdat, než je takhle nechat trápit. A to jich mám nacpanej plnej pokoj. To přisvětlování nepřichází v úvahu, protože to už bych musel svítit všem a to by bylo moc drahý. Můžu bejt rád, že mi to ještě nevyhodili...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.88 (?), 3.8.2014 15:02

Jestli potřebuješ regál, zkus se podívat někde v okolí, jestli nepředělávají kuchyň. Většinou likvidují i spižní skříně, kde jsou bezvadné dřevěné žebříčky po stranách. Pak by k nim stačilo sehnat jen nějaká prkna jako regály (možná by šlo použít i mřížky ze staré ledničky). wink   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Sid - (3) - 196.23 (?), 12.8.2014 8:03

No já už jsem něco udal v práci a ponechám si jen ty sukulenty. Aspon ty nejmenší Epiphylla jsem přesunul na okno a doufám, že jim to pomůže. Radost mi dělá jedině Stapelie - ta za chvíli pokvete. A regál už tedka stejně nemá cenu řešit, když končí léto a vevnitř to nemám kam dát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika